Ю. Кармазін: «Апеляційний суд має негайно пояснити причини заміни судді у справі Ю.Тимошенко»


КИЇВ. 30 листопада. УНН. Апеляційний суд має негайно пояснити причини заміни судді-доповідача Ірини Горб на Олену Сітайло у справі екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат з фракції НУ-НС Юрій Кармазін.

«Ми можемо тільки будувати версії, з чим пов’язана заміна судді у справі Ю.Тимошенко. Але в будь-якому випадку таке повідомлення змушує багатьох не вірити в судову систему. Навіть, якщо це випадковість, чи хвороба. Але відсутність прозорості викликає зайві питання», — зазначив політик.

Тому, вважає Ю.Кармазін, керівництву Апеляційного суду треба негайно виступити із заявами щодо зміни судді за день до слухань і пояснити причини. «Це було б чесно і відверто стосовно до громадян України, Ради Європи, яка спостерігає за тим, що буде на судовому засіданні, яке може поставити крапку і вивести з незручної ситуації і Януковича і всю Україну», — наголосив депутат.

«Може дійде до влади, що має бути зараз офіційно заявлено, чому зроблені ті чи інші дії і ми про них почуємо. Я сподіваюся, що це станеться ще до розгляду справи», — додав Ю.Кармазін.

Як повідомляв УНН, у прес-службі «БЮТ-»Батьківщина" повідомили, що у четвер, 1 грудня, о 9:30 розпочнеться попередній розгляд апеляційної скарги Юлії Тимошенко. За один день до попереднього розгляду апеляційної скарги Ю.Тимошенко була замінена суддя-доповідач.

Суддю-доповідача Ірину Горб замінили на Олену Сітайло, яка й розпочне розгляд справи. Адреса суду: вул. Солом'янська, 2а.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав Ю.Тимошенко винною в перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів з РФ, що завдало шкоди державному бюджету на суму 1,5 млрд грн. Підсудну позбавили волі на сім років, їй також заборонили впродовж трьох років після звільнення обіймати посади в органах державної влади, пов’язані з виконанням організаційно розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків. Ю.Тимошенко та її захисники 25 жовтня передали до Печерського районного суду Києва апеляційну скаргу на незаконність оголошеного вироку. Передбачається, що 13 грудня суд перейде до розгляду скарги по суті.

Популярность: 47% [?]