П`ять сіл звернулося до Кармазіна за допомогою


На ім`я Голови Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна надійшло колективне звернення сільських голів сіл Людавка, Курилівці, Почапинці Жмеринського району Вінницької області з проханням вжити невідкладних заходів реагування щодо фактів грубого порушення конституційних прав мешканців сіл Людавка, Курилівці, Почапинці, Новоселиця та Василівка Вінницької області, незаконного заволодіння власністю територіальних громад, знищення значної частини лісу та створення небезпечної обстановки.
З листа випливає що, у липні 2009 року Розпорядженням КМУ № 797 було передано майновий комплекс військового містечка №82 Міністерства оборони України, що розташований на території Людавської сільської ради Жмеринського району, у власність територіальній громаді м. Вінниці.
18 лютого 2010 року Голова Вінницької обласної державної адміністрації видав Розпорядження №70, посилаючись при цьому на Розпорядження Кабінету міністрів України, яким припиняється право користування земельною ділянкою площею 148,8 га на території Людавської сільради військовою частиною та вищезазначена ділянка передається в постійне користування Управлінню комунального господарства Вінницької міської ради для промислового використання. Вказана територія відноситься до лісових земельних ділянок, оскільки на її території домінують дерева та чагарники.
З цього приводу депутат звернувся до М. Азарова, В. Пшонки, Н. Карпачової та губернатора М. Джиги з депутатським запитом, щодо вжиття невідкладних заходів реагування на факти грубого порушення конституційних прав мешканців сіл Людавка, Курилівці, Почапинці, Новоселиця та Василівка Вінницької області, незаконного заволодіння власністю територіальних громад та українського народу, знищення значної частини лісу та створення екологічно — небезпечної обстановки в регіоні, що виражається у будівництві сміттєпереробного заводу з порушенням земельного та екологічного законодавства.
В своєму запиті Ю.Кармазін наголосив, що такі рішення є протиправними та такими, що прийняті з перевищенням владних повноважень суб’єктів їх прийняття, адже згідно довідки КЕВ Міністерства оборони України, станом на січень-лютий 2011 року вищезазначена земельна ділянка площею 148,8 га знаходиться на обліку в Міністерстві оборони України, а лісовий масив насаджень 1-ї та 2-ї груп (червоний дуб, ясен, граб) обліковується та обслуговується Шепетівським військовим лісництвом. Призначення території, згідно містобудівної документації, — землі держлісгоспу. Тому, для подальшого використання зазначеної земельної ділянки в промислових цілях, у відповідності до вимог Постанови Кабміну необхідно змінювати її призначення.
Однак, в порушення вимог вказаного нормативно-правового акта, без зміни цільового призначення вказаної земельної ділянки, посадові особи органів влади надали дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу та полігонів ТПВ на зазначеній території.
За словами депутата Кармазіна, розміщення на вказаній земельній ділянці даних об’єктів поряд з населеними пунктами не відповідатиме вимогам ст. 4 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 №173 «Про затвердження державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» та загрожуватиме здоров’ю мешканців населених пунктів, які знаходяться поряд.
Як висновок, своїми діями вказані особи порушують конституційні права мешканців вказаних населених пунктів, завдають значної шкоди громадянам, суспільству та державі і створюють екологічно-небезпечну обстановку в регіоні.
В результаті наведених фактів, з огляду на вищенаведене є всі підстави вважати, що в діях вищевказаних посадових осіб наявні ознаки складу злочину передбаченого статтею 365 КК України.
В своєму запиті, народний депутат висловив прохання до ряду вище посадовців доручити відповідним міністерствам та відомствам вжити невідкладних заходів реагування на факти грубого порушення конституційних прав мешканців сіл, незаконного заволодіння власністю територіальних громад та українського народу, знищення значної частини лісу та створення екологічно — небезпечної обстановки у Вінницькому регіоні, крім того, організувати перевірку законності дій органів державної влади та місцевого самоврядування Вінницької області щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 148,8 га, яка розташована на території Людавської сільської ради (за межами населеного пункту) Жмеринського району Вінницької області і на якій був розміщений майновий комплекс військового містечка №82 Міністерства оборони України.
Перевірити законність надання дозволів, погоджень та іншої дозвільної документації на будівництво сміттєпереробного заводу та створення комплексу по знешкодженню побутових відходів на території Людавської сільської ради (за межами населеного пункту) Жмеринського району Вінницької області. За наслідками проведених перевірок внести на розгляд уповноважених органів відповідні акти реагування та прийняти рішення в порядку ст. 97 КПК України.

Популярность: 49% [?]