Невдала копія російського закону, втіленого в наш при так званій декриміналізації, має бути скасована

15 листопада 2011 Верховною Радою України на пленарному засіданні прийнято запропонований Президентом законопроект «Про внесення змін до Закону України« Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).
Під час обговорення даного законопроекту, «депутат Кармазін» пройшовся »жорсткою критикою, як по окремих статтях, так і в цілому по документу:" На відміну від пана Чечетова, я аргументую, що ви зараз робите і який ви проект зараз підтримуєте. Я пропоную виключити слова ст. 203 і 219, тому що мова йде про те, які справи можуть порушуватися тільки за скаргою потерпілого. Тепер вдумайтесь: незаконне виробництво, експорт-імпорт, зберігання, реалізація, переміщення дисків для лазерних систем зчитування. Або інша стаття, 219 , в яку я пропоную також виключити. Там написано, «доведення до банкрутства», тобто навмисне з корисливих спонукань, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб вчинення громадянином таких-то дій. Так от, ці дії завдають шкоди не тільки приватним інтересам суб'єктів господарювання, а публічним інтересам держави, яка називається, пане Чечетов, України ця держава називається, а не якийсь собі там «Путінстан» або «Януковічстан», шановні. "
З боку пропрезидентської більшості запропоновані Кармазіним поправки були проігноровані, а отже не підтримані. Також не були підтримані поправки, що стосуються зміни назви законопроекту. Назва законопроекту залишилася в редакції, прийнятій у першому читанні.
Не були підтримані і поправки, якими пропонувалося виключити з Кримінального кодексу статтю 365 «Перевищення влади або службових повноважень». На обліку цих поправок наполягали народні депутати з опозиційних фракцій. На знак протесту, опозиція покинула парламент, заявивши, що фізичним, моральним, політичним і правовим знищенням гордості Україні, Юлії Тимошенко влада нічого не доб'ється.
У свою чергу, Голова Партії захисників Вітчизни Ю. Кармазін звернувся до Президента, щодо необхідності застосування права вето до прийнятого Закону, адже на його думку, норми документа суперечать Конституції України, дія яких може призвести до зловживань у сфері господарської діяльності, збільшення порушень у цій сфері, порушення майнових прав громадян, суб'єктів господарювання, держави і який несе серйозну загрозу економічній безпеці країни, її іміджу на міжнародній арені.
Кармазін у своєму листі до Януковича запевняє, що прийнятий Закон необдумано, не зможе служити на благо народу України та вступивши в силу, може призвести до погіршення ситуації в галузі законодавчого регулювання відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.
Вибіркова і не професійна декриміналізація деяких статей, несе в собі загрозу збільшення випадків зловживань при банкрутстві, неможливості повернення належних коштів кредиторам. Адже в більшості випадків цим злочином заподіюється шкода на досить значні суми іншим господарюючим суб'єктам. Розмір шкоди обчислюється сотнями тисяч гривень, тоді як розмір адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення відповідно до цього Закону максимально становитиме 17 тисяч гривень, збільшення випадків приватизації об'єктів незаконно, за зниженими цінами, що й так зараз трапляється часто, а це в свою чергу також призводить до значних втрат Державного бюджету.
Варто також звернути увагу на той факт, що в пояснювальній записці міститься неповна інформація про фінансово — економічному впливу законопроекту. Так, у ній відсутні розрахунки впливу норм на дохідну і видаткову частини Держбюджету. Адже судячи з записці, завдяки ефективній діяльності відповідних контролюючих, правоохоронних органів і судів, на основі оновленого законодавства очікуються значні додаткові надходження до Державного бюджету України.
Як приклад безглуздості цього Закону, депутат наводить в порівняння Росію. У зверненні зокрема йдеться: "Такі законодавчі ініціативи є наслідуванням законотворчої практики Російської Федерації. Адже протягом 2010—2011 років, Президентом РФ на розгляд Державної Думи подаються законопроекти, спрямовані на гуманізацію кримінальної відповідальності, в тому числі й у сфері господарської діяльності. Так , ще в квітні 2010 року, Парламентом РФ був прийнятий Закон, яким гуманізував відповідальність у цій сфері. Разом з тим, слід зазначити, що даним Законом передбачалися менш радикальні зміни, ніж ті, які впроваджуються в нашій державі. І найголовніше, такі зміни в РФ вводилися поступово, з попередньою оцінкою ситуації зі злочинністю в цій сфері. " йдеться в листі.

Популярность: 5% [?]