Нардепи вирішили: за економічні злочини до в’язниці не кидати


За економічні злочини відтепер не саджатимуть до в’язниці — парламентарії у другому читанні ухвалили закон про гуманізацію окремих статей Кримінального кодексу. А от остання спроба опозиції звільнити Юлію Тимошенко з в’язниці, підкорегувавши Кримінальний кодекс, виявилася невдалою. Бютівці на знак протесту залишили сесійну залу. Чи є вихід із політичного кута, з’ясовувала Ольга Шеремет.

«Це й так відомо, що декриміналізувати вони нічого не будуть. Вони тільки відведуть від відповідальності тих, хто або підробляв документи, або незаконно приватизував», – «нашоукраїнець» Юрій Кармазін запропонував до президентського документа чи не найбільшу кількість поправок.

Проте, як тільки почалося обговорення, депутат втратив надію переконати більшість підкорегувати кримінальні статті, за якими засуджено Юлію Тимошенко.

Партія Регіонів залишається на своїй позиції – змінювати законодавство під одну особу не можна, переконаний «регіонал» Володимир Олійник. В європейських країнах перевищення посадових повноважень – кримінальний злочин, наполягає він.

Обговорення президентського законопроекту та поправок до нього тривало майже весь день. Зрештою сесійна зала не підтримала поправку, яка дозволяла б звільнити з ув'язнення екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

За пропозицію голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктора Швеця проголосували лише 147 депутатів. Після того, як заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожемякін виголосив заяву, бютівці залишили сесійну залу.

Отож, парламентарії обмежилися президентським варіантом гуманізації Кримінального кодексу. Тим, кого засудили за контрабанду, приховування прибутків та інші злочини, замість в’язниці тепер світитимуть чималі штрафи, пояснив голова фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов.

Опозиція заявила, що бойкотуватиме законодавчу роботу.
Варіантів вирішення політичного конфлікту наразі ніхто не пропонує.

Популярность: 2% [?]