Коли уряд піде вчити математику і чим лікується «законодавчий маразм»?!


1 листопада Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності», яким, як було заявлено, має бути здійснено кардинальне реформування галузі будівництва.
Проектом було запропоновано внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Господарського кодексу України, Законів України про основи містобудування, про трубопровідний транспорт, електроенергетику, архітектурну діяльність, про природні монополії, благоустрій населених пунктів, про будівельні норми, регулювання містобудівної діяльності, а також була запропонована нова редакція Закону України про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Чи то творець законопроекту окрилився прислів’ям, про те, що мета виправдовує засоби, чи просто з математикою не склалося, але розміри таких штрафних санкцій просто вражають.
Юрій Кармазін висловив свою думку щодо законопроекту, наголосивши на тому, що пропонується зміни внести в Кодекс про адміністративні правопорушення і за підписом Прем'єр-міністра України. Він закликав авторів законопроекту схаменутися і не забирати час у парламенту, змушуючи його непродуктивно працювати. За таку «роботу», на переконання Кармазіна, більшості депутатів можна пред'явити звинувачення по статті 365 Кримінального кодексу.
Крім того, лідер партії Захисників Вітчизни відзначив, що санкції, які запропоновані в статті 79, від 50 до 50 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, це просто маразм, який, на щастя, лікується. Лікується часом, виборцями, лікарями! Тому що навіть в 53 статті Кримінального кодексу максимальний розмір штрафу за вчинення злочинів від 30 до тисячі неоподаткованих мінімумів, а у «геніальному» законопроекті за підписом прем’єра 50 тисяч неоподаткованих мінімумів, тобто в 50 разів більше. З чого можна зробити висновок, що уроки математики у авторів законопроекту пройшли даремно.
Тож Кармазін висловився категорично проти й того, щоб непрофільні комітети вносили зміни до Кримінального кодексу: «Цей закон треба відхилити без права на повернення уряду «кровосісєй»!».

Метою його прийняття є удосконалення державної політики у сфері містобудування. Зокрема передбачається збільшити розміри штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудування, диференціювати запропоновані розміри штрафів залежно від категорії складності об'єктів, що будуються, передбачити персональну відповідальність окремих виконавців за правопорушення у сфері містобудування тощо.
Комітет в принципі підтримує прагнення уряду вдосконалити правову базу містобудування. Проте ретельний аналіз даного законопроекту показав, що він потребує доопрацювання. Зауваження Головного науково-експертного управління на шести аркушах, Міністерства юстиції — на трьох. Комітет навіть отримав зауваження від Мінрегіонбуду, який власне і розробляв цей законопроект. Крім того, свої зауваження висловили Комітети з питань Регламенту, з питань паливно-енергетичного комплексу, Генеральна прокуратура, Міністерство внутрішніх справ, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики також пропонує повернути законопроект на доопрацювання. Такої ж думки і Головне науково-експертне управління.
Тому, зваживши все, пропонується від комітету відправити цей законопроект на доопрацювання.
міністерством розроблено проект закону, який ми пропонуємо підтримати. Дякую за увагу.

Популярность: 2% [?]