Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» (щодо надання фізичним особам, які здійснюють медичну і ветеринарну практику, можливості використовувати у роботі наркотичні засоби)» — спроба законодавчо закріпити нелегальне використання наркотичних засобів


Кармазін вважає Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» (щодо надання фізичним особам, які здійснюють медичну і ветеринарну практику, можливості використовувати у роботі наркотичні засоби)» таким, що призведе до анархії в сфері обігу наркотичних речовин і може значно погіршити і без того не безхмарну ситуацію з використанням наркотичних засобів в Україні. Тож до другого читання законопроекту лідер партії «Захисників Вітчизни» запропонував внести цілий ряд змін аби наслідки прийняття даного закону не стали червоним днем календаря для тих осіб, що споживають наркотики чи недобросовісно їх використовують у своїй діяльності.
Так, Кармазін відзначив, що чинною редакцією законопроекту передбачено надання фізичним особам – підприємцям можливості здійснювати діяльність з обігу наркотичних засобів. Зокрема, їм надаються широкі можливості, в тому числі реалізації (відпуску) таких засобів, що може призвести до зловживань в цій сфері та поширення наркотиків серед населення. Адже зробивши невеличкий екскурс в історію, можна відзначити, що вже існувала ситуація, коли наркомани їздили по селах, скуповували у ветеринарів препарати, які містять наркотичні засоби і готували вдома з них наркотик. Очевидно, що почнеться торгівля і рецептами, і самими препаратами.
За даними фахівців, оборот наркотиків в Україну щороку зростає, зокрема, у цьому році правоохоронці вилучили на 35% більше речовин, ніж в попередніх періодах. Тому необхідно обмежити обіг наркотичних засобів їх застосуванням фізичними особами – підприємцями лише у ветеринарній практиці, оскільки у даний час виникла проблема з використанням у приватній ветеринарній практиці такого препарату, як кетамін, який з 1 жовтня 2011 року відноситися до категорії наркотичних засобів, обіг яких в Україні обмежено.
Кармазін зазначив, що його пропозиція дозволити використовувати такі речовини лише ветеринарами, а не фізичними особами-підприємцями, які здійснюють медичну практику обумовлена тим, що більшість фізичних осіб – підприємців, що займаються медичною практикою не проводять високоспеціалізованих медичних процедур високої складності. Їх діяльність фактично зводиться до надання первинної вузькопрофільної медичної допомоги. Тому потреба у використанні наркотичних засобів та психотропних речовин у цих осіб відсутня. Більше того, з 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги», з положень якого випливає, що для надання допомоги яка, як правило, і потребуватиме використання наркотичних засобів та психотропних речовин необхідно буде створювати юридичну особу. Адже, відповідно до положень вказаного Закону, усі види медичної допомоги поділяються на: первинну, вторинну та третинну. У свою чергу лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи – підприємці, зможуть надавати лише вторинну медичну допомогу, а саме: надання консультації, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (під час вагітності та пологів) станів; направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Що ж стосується високоспеціалізованої медичної допомоги (із застосуванням високотехнологічного обладнання та/або високоспеціалізованих медичних процедур високої складності), то вона буде провадитися тільки високоспеціалізованими багатопрофільними або однопрофільними закладами охорони здоров'я.
Також Кармазін вніс зміни згідно з якими фізична особа – підприємець повинна мати професійну підготовку, що відповідає виду діяльності, на який видається ліцензія. Все це дозволить контролювати обіг і використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та не дозволити ввімкнути зелене світло для тих, хто використовує наркотичні засоби не з благими намірами.

Популярность: 2% [?]