Коли ж ми будемо пожинати результати сумлінної підготовки до «Євро-2012»?!

Вносячи власні пропозиції до Бюджету 2012 Кармазін, відзначив, що до нього не включені прибутки від «Євро-2012». Прибутки, про які так багато говорила влада, які мали б «поставити на ноги» українську економіку. От витрати закладено. «Де прибутки?» — залишається поки що риторичним питанням.
Проте віце-прем'єр-міністр — міністр інфраструктури України Борис Колесников пообіцяв кожному українцю прибуток від «Євро-2012». Хоча вже скоро в радіоефіри поправився, заявивши, що це «не економічний проект з прогнозованою окупністю, а проект піднесення іміджу країни».
На разі ж слід констатувати, що «іноземні інвестиції», «зростання престижу», «прибутки від туристів», «поглиблення євроінтеграції», «великі перспективи» – все це лише приваблива обгортка ЄВРО 2012, що пропагується улесливими ЗМІ. Насправді все це є нічим іншим як умисним введенням в оману. Бо реальні й найбільш наочні «переваги» підготовки до проведення чемпіонату українці відчувають вже сьогодні: закриття 640 шкіл в новому 2011 навчальному році, ліквідація лікарень і пологових будинків в містах районного значення, підвищення комунальних тарифів й податків, зниження зарплат, зростання цін і курсів іноземних валют. Одночасне проведення безпідставних політичних репресій довершує картину. І це лише відчутні вже зараз наслідки, а в перспективі слід очікувати ще більших «корисностей». Проведення таких масштабних і витратних розважальних заходів, як європейський футбольний чемпіонат – це розкіш, яку можуть дозволити собі лише економічно сильні і стабільні держави. Головним при економічні ситуації, що склалася на Україні, є саме отримання прибутку, а не задоволення амбіцій, які нічим не підкріплені.
За висновками фінансових експертів проведення ЄВРО принесе Україні прибутки в обсягу 400 млн. грн., при витратах в 10 млрд. (!) грн. Різницю у більш ніж 9 млрд. грн. покриють грошима українських робітників й пенсіонерів. «Вдалою можливістю» ЄВРО змальовують лише ті, для кого вона дійсно є такою – можновладці, що зможуть черговий раз, проте вже у великих розмірах розікрасти державний бюджет, під виглядом підготовчих заходів.

Популярность: 4% [?]