Диявол, що захований у кількох рядках проекту Закону України «Про внесення змін до Земельного і Водного кодексів України щодо земель водного фонду»

Проекту Закону України «Про внесення змін до Земельного і Водного кодексів України щодо земель водного фонду» був прийнятий ВРУ 1 листопада у першому читанні.
На засіданні ВРУ Кармазін відзначив, що в даному Законопроекті прихована «нечиста сила» або інтереси нечистих на руку осіб. Новелою законопроекту є те, що «В разі невизначеності в містобудівній документації меж прибережних захисних смуг у населених пунктах зазначені смуги встановлюються шириною 100 метрів від урізу води морів, морських заток, лиманів і так далі», тобто замість двох кілометрів під охорону підпадає всього 100 метрів. Ще одне сумне нововведення, запропоноване у законопроекті, — те, що в межах населених пунктів прибережні захисні смуги встановлюються за містобудівною документацією.
Кармазін запропонував зміни до законопроекту з метою виключення із тексту законопроекту положень, направлених на лобіювання інтересів окремих зацікавлених в цьому осіб чи груп осіб з одночасним нехтуванням інтересами громадян України та захистом довкілля.
Народний депутат відзначив, що невизначеність у документації не може слугувати виправданням незаконному використанню прибережних захисних смуг, а запропонована автором норма направлена на утворення в законодавстві своєрідної «лазівки», яка дозволить самовільно розпоряджатися прибережними захисними смугами і значного збільшить кількість замовних випадків «невизначеності у містобудівній документації» у разі, якщо це буде вигідно певним зацікавленим особам чи групам осіб. І як наслідок, дана сфера правовідносин не буде належним чином врегульована.
Крім того, Кармазін зазначив, що межі прибережних захисних смуг мають встановлюватися в залежності від екологічних потреб держави і спрямовуватися на захист довкілля, а аж ніяк не в залежності від суперечностей і невизначеностей у містобудівній документації, на які при бажанні можна посилатися постійно.
Також, вносячи пропозиції до законопроекту, Кармазін врегулював надзвичайно актуальне питання щодо встановлення пляжних зон у межах населених пунктів та недопущення зловживань у цій сфері.
Тож даний законопроект став ще одною спробою влади закласти буквально у декілька речень нищівний для екології та українського народу зміст. Ребуси сучасної законотворчої діяльності влади не перестають вражати.

Популярность: 5% [?]