Пропозиції Кармазіна до Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»: у бюджет не закладено більше ста мільярдів прихованих доходів у той час як Уряд намагається з сокири зварити кашу

14 вересня, на засіданні Уряду було представлено Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», розроблений Міністерством фінансів України. 20 жовтня Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» прийняли у першому читанні.
Ю. Кармазін висловив позицію щодо антисоціальної та антинародної направленості даного бюджету, який залишає пересічного українця на межі виживання. Лідером партії «Захисників Вітчизни» було подано пропозиції, що стосувалися реальних шляхів наповнення державної скарбниці, адже Кабмін просто приховав величезну суму грошей, близько 100 млрд. грн., причому це – неподаткові надходження.
Так, у Проекті Бюджету 2012 вбачаються приховані доходи, які не знайшли відображення у представленому проекті Закону, що призводить до недофінансування необхідних видатків, зокрема, коштів на виплати, пов’язані із соціальним забезпеченням громадян України. Законопроектом не враховано належний рівень соціальних виплат афганцям, «чорнобильцям», дітям війни, стипендій студентам, коштів на виконання рішень суду щодо невиплати компенсацій повного розміру пенсій та надбавок до них певним категоріям соціально незахищених верств населення.
До прихованих доходів, зокрема, кошти від Кіотського протоколу. За оцінками фахівців у фінансовій сфері доходи від реалізації від продажу частин встановленої кількості викидів парникових газів, передбаченого статтею 17 Кіотського протоколу до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату є значно вищим, ніж задекларовано у законопроекті.
Не включено в дохідну частину кошти, які необхідно повернути державі від продажу ВАТ «Укртелеком» за заниженою ціною та невикористовуваного військового майна.
Умови розміщення Чорноморського флоту на території АР Крим – окремий «здобуток» влади. В результаті «дипломатії» Януковича ми не маємо ні належних прибутків від розміщення флоту, ні жодних поступок від Росії, у тому числі в ціні на газ. Таким чином, ситуація, що склалася з розміщенням російського флоту позбавляє Україну законних економічно обґрунтованих доходів і потребує нагального вирішення.
Також суттєво страждають надходження з ринку нафтопродуктів через появу в Україні компанії «Лівела», яка пропонує іншим нафтотрейдерам послуги з пільгового імпорту нафтопродуктів — без сплати мита, акцизу та податків. Так, раніше нікому не відома компанія за поточний рік не сплатила до держбюджету податків на загальну суму близько трьох мільярдів гривень.
Замовчує бюджет 2012 і долю коштів від приватизації ВАТ “Укртелеком”, які доцільно було б спрямувати на підвищення пенсій.
На думку Кармазіна, збільшити видатки для підвищення розміру соціальних виплат можна, врахувавши надходження від Євро-2012, адже за попередніми прогнозами Уряду в Україну приїде 400 тисяч іноземних туристів і загальний обсяг спожитих туристами товарів і послуг складе від 19,2 млрд. грн. до 37 млрд. грн. Проте витрачати кошти на Євро 2012 влада може, а от «поділитися» з народом надходженнями від цієї, як сама ж запевняла, прибуткової справи, — ні!
Кармазін запропонував більшу увагу приділити соціальним програмам, зокрема кредитування молодіжного житла, адже сьогодні молодим сім’ям досить важко придбати власне житло. Тож в інтересах покращення демографічної ситуації та підвищення соціальних стандартів державний бюджет має передбачити фінансування програм, спрямованих на сприяння молодіжному житловому будівництву.
Про розвиток технологій та інтеграцію до Європи річ у бюджеті 2012 взагалі не йде. Які там енергозберігаючі технології, інновації, високі соціальні стандарти, доступна медицина, будівництво об’єктів соціальної інфраструктури! Не сприяє бюджет і підвищенню рівня продуктивності виробництва та розширенню
бази економічного зростання, що є однією з суттєвих умов прискорення процесу підготовки країни — кандидата до приєднання до ЄС.
Тож поки влада будує вертолітні майданчики і шикує на «розвалинах української економіки», народ варить кашу із сокири, покладаючись лише на власну винахідливість у питаннях виживання.

Популярность: 5% [?]