Верховна Рада скасувала обов'язкову квоту на 50% української музики в телерадіоефірі

Верховна Рада сьогодні ввечері прийняла закон, що передбачає скасування обов'язкової 50%-ної квоти музичних творів українських авторів у теле-і радіоефірі.

За відповідний закон депутата фракції Партії регіонів Олени Бондаренко проголосували 238 народних депутатів.

Депутат зазначила, що «музичні твори українських авторів чи виконавців належать до категорії« європейські твори », а, значить, до них не можуть бути встановлені окремі квоти. Ми повинні перейти на європейські стандарти. І цей закон не має ніякого відношення до витіснення української мови », — заявила вона.

Проте глава комітету з питань культури, духовності і моралі, народний депутат від БЮТ Володимир Яворівський додав, що «цей закон поховає остаточно українську мову в радіо і телеефірі. Це відкриє двері російському низькопробному шансону, який і так заволодів усім ефіром », — прогнозує він.

У свою чергу, в ході обговорення проекту закону депутат НУНС Юрій Кармазін висловив обурення тим, що низькопробну попсу російською або іноземною мовою виконують «целюлітні дівчата». Наприклад, Шакіра, яка виступала на відкритті стадіону «Олімпійський» в Києві. Кармазін розповів, що спостереження за нею по телевізору не приносить естетичного задоволення.

У відповідь на скарги Кармазіна спікер Володимир Литвин додав, що демонструється по телевізору «не приносить задоволення, повірте моєму досвіду, через телевізор отримати задоволення дуже складно ... Я не слухаю взагалі ніяке радіо, я читаю серйозні книжки», — зізнався глава українського парламенту.

Після того, як закон був прийнятий в цілому, глава комітету з питань свободи слова народний депутат БЮТ Андрій Шевченко закликав президента України ветувати цей документ, адже «він знищить українську пісню».

Популярность: 5% [?]