Партія влади не хоче бачити Тимошенко на свободі


Парламентська фракція Партії регіонів не підтримає пропозицій про декриміналізацію статті Кримінального кодексу про зловживання владою або службовим становищем, за якою засудили екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

Така заява лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова пролунала у той самий час, коли Євросоюз офіційно повідомив про скасування зустрічі керівництва євроструктур із президентом Віктором Януковичем. Візит мав відбутися 20 жовтня.
Хтось когось неправильно зрозумів?
Про доцільність декриміналізації статей Кримінального кодексу говорив Віктор Янукович, ще починаючи із саміту ЄС у Ялті. Принаймні, єврокомісар з питань розширення Штефан Фюлє твердив, що відчував розуміння з боку українського президента, коли говорив йому про те, що Юлія Тимошенко не може бути заручницею застарілих iз радянських часів статей Кримінального кодексу.

Остання заява Віктора Януковича, яку всі потрактували як підтримку декриміналізації, пролунала одразу ж після вироку Юлії Тимошенко. Президент сказав, що крапку у справі екс-прем'єра не поставлено і що апеляційний суд може розглядати справу Тимошенко вже на основі осучасненого Кримінального кодексу.

Він також визнавав, що вирок екс-прем'єру ускладнить євроінтеграцію України.

«Сам закон і ця 365 стаття, яку в світі, ну, вже в багатьох країнах, віднесли до рівня адміністративних порушень чи питань політичних. Якщо ви поставите мені запитання: „погоджуюся я з цим, чи ні?“ — безумовно, погоджуся», — сказав президент менше тижня тому, перебуваючи у Хмельницькій області.

Отже, за кілька останніх днів сталися зміни, які кардинально змінили ставлення президента і його політичної сили до декриміналізації статей Кримінального кодексу.

Це засвідчило й останнє інтерв'ю Віктора Януковича закордонним виданням. «Ви що, чули, щоб я щось обіцяв?», — сказав президент у відповідь на запитання про сценарій, за якого Юлія Тимошенко може бути звільнена внаслідок змін до Кримінального кодексу.

Президент висловлював бачення, але ж відповідного законопроекту не вносив. У подальшому ми можемо розглядати лібералізацію Кримінального кодексу, але беручи до уваги усю країну. Підлаштовуватися під одну людину — цього ми однозначно робити не будемо"

Вадим Колесниченко, Партія регіонів

Нині представники Партії регіонів твердо стоять на тому, що не мінятимуть законодавство, як сказав лідер фракції Олександр Єфремов, «під ситуацію чи під конкретну людину».

А його колега Вадим Колесниченко запевняє, що позиція партії Президента, як і самого Віктора Януковича, ніколи й не змінювалася.

«Ми були категорично проти підлаштовування Кримінального кодексу під одну людину. По-друге, президент висловлював бачення, але відповідного законопроекту не вносив. Тому ми поки що працюємо послідовно, не змінилися ані наші заяви, ані наші законодавчі кроки. У подальшому ми можемо розглядати лібералізацію Кримінального кодексу, але беручи до уваги усю країну. Але підлаштовуватися під одну людину — цього ми однозначно робити не будемо», — сказав заступник голови
фракції Партії регіонів Вадим Колесниченко.

У той же час Олександр Єфремов повідомив, що низка статей Кримінального кодексу буде лібералізована до кінця 2011 року, однак це будуть статті, що стосуються лише економічних злочинів.
Російська карта

В опозиції кажуть, що пропрезидентські фракції нещирі у своїх заявах, намагаючись нав'язати думку про те, що декриміналізація статті 365 Кримінального кодексу ліквідує будь-яку відповідальність чиновників перед законом.

«Для того ця стаття була і створена, щоб карати посадовців за зловживання. У нас і так чиновники чинять „безпредєл“. А ще скасувати кримінальну відповідальність — тоді я подивлюся, як ви підете у державну установу за якоюсь довідкою. Посада має передбачати відповідальність», — сказав
колишній генеральний прокурор і член фракції Партії регіонів Святослав Піскун.

Водночас представник фракції НУНС, колишній прокурор Юрій Кармазін переконує, що у славнозвісну статтю слід було б внести зміни, які б передбачали кримінальну відповідальність лише у випадку корупційних дій чи насильства під час зловживання владою посадовою особою.

Я думаю, що вони відмовилися від цього варіанта, який би рятував Януковича, бо вони страшенно бояться Тимошенко на свободі"

Юрій Кармазін, опозиційний депутат

«Є міжнародний досвід — до кримінальної відповідальності притягуються ті посадовці, стосовно яких доведено корупційну складову правопорушення або ж коли посадова особа — представник правоохоронних органів — вчиняла насильство. Зараз же ця стаття — гумова і використовується у політичних цілях. Я думаю, що вони відмовилися від цього варіанту, який би рятував Януковича, бо вони страшенно бояться Тимошенко на свободі», — сказав Юрій Кармазін в інтерв'ю ВВС.ua.

Депутат також вважає, що причини відмови Партії регіонів декриміналізовувати «статтю Тимошенко» криються і у тому, що тепер в української влади з'являються усі підстави піти на зближення із Росією.

«Мені здається, тут розігрується карта Російської Федерації. Образившись на Європу, можна працювати у межах Митного союзу, який запропонували Путін із Медвєдєв», — вважає Юрій Кармазін.

Керівники Євросоюзу пояснили, що зустріч із Віктором Януковичем відкладається через відсутність поступу у реалібітації Юлії Тимошенко. Після рішення партії влади не змінювати Кримінальний кодекс говорити про те, коли така реабілітація відбудеться і чи відбудеться взагалі, стає все складніше.

Популярность: 9% [?]