Закон про вибори: демократизація чи узурпація?


У Верховній Раді можуть розгорітися нові баталії з приводу схвалення закону про вибори депутатів вже цього тижня.

У Партії регіонів твердять, що це треба зробити найшвидше, аби документ був ухвалений принаймні за рік до виборів, і переконують, що він відкриє нову демократичну сторінку в історії України
Проект закону передбачає змішану систему, в той час як нинішнє законодавство визначає пропорційну систему, тобто — за партійними списками.

Заступник голови фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк в інтерв'ю
ВВС Україна висловив переконання,
що депутати підтримають президентський проект закону, і що змішана система виборів сприятиме розвитку політичної системи.

«Це буде позитивний крок, адже до парламенту повернуться представницькі функції, оскільки за останні п'ять років Рада відірвалася від громадян», — твердить регіонал.

На думку фракції Партії регіонів, 14 жовтня Венеціанська комісія повинна дати свої висновки щодо законопроекту. Але Валерій Коновалюк ухилився від відповіді на реакцію міжнародної правової організації, сказавши, що виборчий процес – це внутрішня справа України

На запитання
ВВС Україна щодо можливої корупції під час такої
системи, зокрема, підкупів виборців, Валерій Коновалюк стверджував, що він брав участь у виборах за мажоритарним принципом і тоді, мовляв, було все чесно. А потім, за словами депутата, Віктор Ющенко домовився з Леонідом Кучмою — тодішнім президентом України, і ця система була ліквідована.

Між тим представники опозиції твердять, що Віктор Янукович, коли йшов на вибори, заявляв про відкриті списки і нічого не говорив про зміну принципів.

Нагадуючи, що нині найдемократичнішою системою в Європі є вибори саме за відкритими списками.

Опозиція переконана, що регіонали хочуть продовжити утримуватися при владі.

Перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін сказав ВВС Україна, що сьогоднішні
намагання ухвалити закон, який передбачає змішану систему, спрямований на закріплення владою свого панівного становища.

«Нині, коли популярність Партії регіонів впала, то вони почали шукати вихід, щоб залишитися при владі. Але списки, про які говорив Янукович — вони не відкриті. Президент висловився за консенсус всіх політичних сил у питанні виборчого закону. Можливо, аби виглядати пристойно в очах європейців. Але далі слів не пішло», — сказав Юрій Кармазін.
Представники опозиції також твердять, що висновки Венеціанської комісії були негативними.

Це стосується, зокрема, збільшення прохідного бар'єру до 5 відсотків, що дасть можливість проходження до парламенту лише великим партіям, таким, як Партія регіонів.

За словами лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, які він висловився в інтерв’ю журналістам, президентський проект буде розглянутий відразу після того, як Венеціанська комісія оприлюднить свій звіт щодо даного документа.
Тимошенко: новий закон може призвести до фальсифікацій

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, коли ще не була під слідством, заявляла навесні, що влада пропонує такі зміни до виборчого закону, які дозволяють фальсифікувати вибори на свою користь, стверджуючи, що готується копія Закону про місцеві вибори, який визнано міжнародною спільнотою, за її словами, як фальсифікація перегонів.

Між тим регіонали нагадують, що свого часу був блок «Наша Україна», куди входили десять партій. Він розвалився і ніхто не поніс відповідальність за ситуацію в країні.

Олександр Єфремов заявив, що парламентська більшість не підтримуватиме альтернативні варіанти поданому президентом проекту закону.

Та й представники опозиції переконані, що президентський варіант буде схвалений і обіцяють акції протесту. Хоча чимало опозиціонерів переконані, що закон про вибори – це не привід для організації протестів.

Популярность: 26% [?]