Ю.Кармазін не знає про звільнення суддів, які випустили А.Макаренка та Т.Шепітька


КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Першому заступнику голови Комітету Верховної Ради з питань правосуддя, народному депутату з фракції НУ-НС Юрію Кармазіну нічого не відомо про розгляд подання стосовно звільнення суддів Апеляційного суду міста Києва, які ухвалили рішення про зміну запобіжного заходу на підписку про невиїзд для екс-начальника відділу Київської регіональної митниці Тараса Шепітька та екс-голова Держмитслужби Анатолія Макаренка. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі УНН.

При цьому Ю.Кармазін наголосив, що після «антиконституційних змін до закону про судоустрій Комітет не відіграє жодної ролі у цьому питанні».

«Комітет з питань судоустрою не має впливу на звільнення чи призначення суддів. Звільнення йдуть через Вищу раду юстиції, а призначення — через Вищу кваліфікаційну комісію», — додав політик.

Він також розповів, що направив подання до Конституційного суду щодо повернення Комітету повноважень стосовно, зокрема, розгляду подань про звільнення суддів. «Будемо чекати, яке рішення суд ухвалить з цього приводу», — резюмував Ю.Кармазін.

Нагадаємо, раніше заступник голови фракції «БЮТ-»Батьківщина" Андрій Кожем’якін заявив, що у Комітет ВР з питань правосуддя надійшло подання про звільнення суддів, які ухвалили рішення про зміну запобіжного заходу для колишнього голови Держмитниці Анатолія Макаренка і екс-начальника відділу Київської регіональної митниці Тараса Шепітька.

Як повідомляв УНН, І.Діденка та А.Макаренка звинувачують у нібито неправомірному митному оформленні природного газу. І.Діденка було затримано 9 липня 2010 року у рамках розслідування кримінальної справи про заподіяння шкоди Україні за наслідками розгляду позову “РосУкрЕнерго” до «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі. Дана справа об’єднана в одне провадження разом із кримінальною справою, яку було порушено за аналогічні злочини щодо колишнього голови Державної митниці України А.Макаренка. У даній справі, крім І.Діденка та І.Макаренка, звинувачення були висунуті й іншим посадовцям, які працювали з ними, — Тарасу Шепітьку, Сергію Гарячому, Олександру Конєву, Олегу Борділовському.

Популярность: 7% [?]