Кармазін захистив незалежність суддів


Після шестимісячної судової тяганини, 05.10.2011 року Окружним адміністративним судом м. Києва були задоволені позовні вимоги Кармазіна Ю.А., який виступив від імені суддів, що звернулися до нього з проханням захистити їхню честь і гідність від «податкової навали», до Державної податкової адміністрації, Державної судової адміністрації та визнано протиправними дії ДПА України щодо складання та направлення до ДСА України податкової консультації ДПА України, яка викладена в листі від 02.03.2011 №2689/5/170716.
Приводом для звернення до суду заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, Голови Партії захисників Вітчизни Кармазіна Ю.А. став лист, направлений заступником Голови Комісії з проведення реорганізації ДПА України, заступником Голови ДПС України С.І. Лєкарем на адресу Державної судової адміністрації України, в якому повідомлялось про обов’язок оподаткування соціальних виплат, які надаються суддям відповідно до Конституції України.
Зокрема, в цьому листі ДПА було зазначено про необхідність оподаткування за ставкою від 15% до 17% сум, які виплачуються суддям в якості щомісячного грошового утримання. Такими діями ДПА нахабно та протиправно перебрала на себе функції законотворця. Адже, відповідно до підпункту «е» пункту 165.1.1 статті 165 Податкового кодексу України, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як щомісячне довічне грошове утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом. Очевидно, що відсутній навіть натяк на те, що повинно здійснюватися оподаткування вказаних виплат суддям. Таким чином, щомісячне грошове утримання судді, який має право на відставку, незалежно від того перебуває він в трудових відносинах чи не перебуває та незалежно від того, отримується вказане грошове утримання з Пенсійного фонду чи з бюджету, не включається до загального місячного оподатковуваного доходу, тобто не підлягає оподаткуванню.
Більше того, даючи такі роз’яснення ДПА України фактично здійснила фінансовий вплив на суддів, чим поставила під загрозу гарантовану їм Конституцією України незалежність. І що є досить дивним, Державна судова адміністрація почала діяти в рамках, вказаних у цьому листі, хоча не було жодних правових підстав.
Ще починаючи з березня 2011 року Кармазіним Ю.А. неодноразово направлялись депутатські вимоги до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Державної податкової служби, Голови Державної судової адміністрації України щодо невідкладного відкликання вказаного незаконного листа. Але державні органи належним чином не реагували на безпосередні депутатські вимоги та звернення, і продовжували здійснювати незаконне оподаткування.
І тому, на початку травня 2011 року Ю.А. Кармазін подав адміністративний позов до Державної податкової адміністрації та Державної судової адміністрації про визнання протиправними (незаконними) бездіяльності цих органів, в якому просив визнати не чинною та скасувати вказану податкову консультацію.
Вже на першому судовому процесі стало зрозуміло, що дії податкової були викликані лише бажанням «набити свій бюджетний гаманець» не більше, без будь яких юридичних на те підстав. Тому не дивно, що сам судовий процес нагадував більше «продуманий бойовий наступ з боку розумного Гетьмана», в ролі якого виступив сам Ю.Кармазін, а не судові баталії.
Хотілось би зазначити, що за даними Державної судової адміністрації України станом на 1 вересня 2011 року щомісячне грошове утримання отримують 2320 суддів, а це означає, що 2320 суддів позбавлені належного матеріального та соціального забезпечення і у 2320 осіб порушені права незаконним розпорядженням ДПА. Зазначені судді фактично були заручниками свавілля ДПА України.
Нарешті, лише у жовтні місяці, після сплину шести місяців від початку, Кармазін Ю.А. довів у судовому засіданні, що така правова категорія, як «щомісячне грошове утримання суддів» є державною гарантію незалежності суддів і соціальною виплатою, яка відповідно до ст. 165 Податкового кодексу України не підлягає оподаткуванню.
Вам не здається, що щось дивне відбувається у нашій державі? Якщо вже судді не можуть захистити свої законні права безпосередньо, то що вже й казати про пересічного громадянина?!
Чи є це кінцем свавілля Державної податкової адміністрації та інших органів державної влади? Час покаже, але те, що на них знаходиться управа, час вже показав.

Адміністративний позов Ю.А. Кармазіна та протиправний лист ДПА

Популярность: 12% [?]