Кармазін розкрив очі Януковичу на роботу його тупих чиновників, які своїми діями не лише приносять збитки державі, але й працюють на інтереси Росії

5 жовтня відповідно до статті 93 Конституції України в порядку законодавчої ініціативи було подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо скасування вивізного (експортного) мита на зернові культури)».
Доповідачем буде народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Кармазін Ю.А.
Автор вважає Закон таким, що є невідкладним і підлягає позачерговому розгляду Верховною Радою України з метою недопущення масових акцій протесту та мітингів аграріїв, які викликані негативними наслідками введення вивізного (експортного) мита на зернові культури, значними матеріальними втратами для аграріїв та України. З даного приводу, також було депутатське звернення на ім`я Президента України, в якому депутат Кармазін розкритикував Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур» від 19 травня 2011 року №3387-IV в якому було введено вивізне (експортне) мито на деякі види зернових культур, що призвело до негативних змін в сфері реалізації зернових культур.
Так, у липні з України було вивезено лише близько 370 тис. т. зерна, що на 80% менше, ніж у червні. Низький обсяг експорту спостерігався і в серпні: на зовнішні ринки було поставлено близько 900 тис. тон зерна проти 1.3 млн у серпні 2010 р. це пов’язано з тим, що українські зернотрейдери не можуть конкурувати з компаніями Російської Федерації, оскільки російське зерно мінімум на 30 дол/т. дешевше українського. З нового сезону обсяги експорту зерна в Росії майже в п’ять разів перевищують обсяги відвантажень зернових з України. За липень-серпень Російська Федерація відвантажила близько 4,4 млн т зерна на зовнішні ринки, тоді, як Україна експортувала лише 0,9 млн т.
Адже загальновідомо, що мита часто являють собою серйозні перешкоди для торгівлі, а значне зниження загального рівня тарифів на імпорт та експорт мають велике значення для розширення міжнародної торгівлі, про що йдеться в Генеральній угоді тарифів і торгівлі 1994 року.
Враховуючи той факт, що обсяги експорту зменшилися, надходження до Державного бюджету за рахунок цього мита буде незначним, що вже прослідковується сьогодні. Адже, за попередніми даними фахівців, доходів від цього виду мита приніс бюджету суми, які в декілька разів менші, ніж було заплановано. Також той факт, що зазнають збитків у сумі понад 6 млрд. грн... виробники зернових культур , обсяги надходження від податку на прибуток з виробників зерна також значно знизились, оскільки закупівельна ціна на цю продукцію зменшується на суму експортного мита.
Саме тому було внесено законопроект авторства Ю. Кармазіна, в якому пропонується скасувати вивізне (експортне) мито на деякі види зернових культур.

Популярность: 3% [?]