Ю.Кармазін: із 248 людей, які проголосували в ту ніч за пенсійну реформу, 61 не були зареєстровані, і більшість з цих 61 взагалі не перебували у Києві.

Виступ Ю.Кармазіна на  відкритті дев'ятої сесії Верховної Ради України шостого скликання та урочистого засідання з нагоди 20-ї річниці проголошення незалежності України.

Шановні народні депутати! Я звернувся з листом, де на чотирьох сторінках показав неконституційність і розгляду питання, і неконституційність прийнятих положень. На превеликий жаль, цей час, який ви зараз надаєте, скорочена процедура не дасть нічого сказати з можливого, але я хочу зупинитися ось на чому: із 248 людей, які проголосували, 61 не були зареєстровані, і більшість з цих 61 взагалі не перебували у Києві. Частина з них взагалі не перебували в межах України. Я не буду називати зараз перелік всіх народних депутатів. Він у мене є, я підготувався до визнання цього закону неконституційним через Конституційний Суд.
Але давайте ж якось відноситися до законодавства по-іншому. Коли юридичне управління до другого читання написало, що при підготовці до другого читання законопроект значно удосконалили, оскільки в результаті врахування пропозицій з нього вилучено ряд положень, що не відповідали вимогам Конституції, то зараз той проект, який пропонується, , вам Володимире Михайловичу і нібито технічне врегулювання, носить масу порушень Конституції: статті 21, 22, 24, 46 Конституції, це і збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років, яка не узгоджується з конституційними принципами, це і права жінок, які мають право на призначення пенсій відповідно до спеціальних законів, це і набуття права чоловіками на отримання пенсій відповідно до спеціальних законів після досягнення 62 річного віку. Це і збільшення нормативної тривалості і страхового стажу чоловіків і жінок на десять років, це і застосування показника середньої плати за три календарні роки, це ще безліч положень, які суттєво зменшують пенсію і погіршують становище наших українських громадян. Через це прийнятий в антиконституційний спосіб і закон, який порушує Конституцію всупереч і роз’ясненням Конституційного Суду, має бути скасований. Я прошу вас скасувати і не голосувати за ті пропозиції, які потім йдуть за підписом Голови Верховної Ради Литвина, бо профільний комітет навіть не розглядав їх, і взагалі не проходили ці слухання. Дякую за увагу.

Популярность: 51% [?]