24 серпня МВС брутально порушило конституційні права громадян – Ю.Кармазін

КИЇВ. 26 серпня. УНН. У День Незалежності під час ходи опозиційних мітингувальників до Адміністрації Президента органами внутрішніх справ було брутально порушено конституційні права громадян. Таку думку у коментарі УНН висловив лідер Партії захисників вітчизни, народний депутат від НУ-НС Юрій Кармазін."Я мушу заявити чітко – Партія захисників вітчизни була одним із організаторів (Акції опозиції 24 серпня – Ред.). Як автор Кримінального кодексу і Конституції я стверджую, що 24 серпня брутально МВС в особі міністра внутрішніх справ порушило конституційні права громадян. Це було поза законом", — наголосив політик.

Ю.Кармазін підкреслив, що у День Незалежності кожен громадянин мав право чинити опір, таким чином захищаючи Конституцію.

«Тільки тоді, коли міліція діє у відповідності до Конституції і закону – вона захищається Кримінальним кодексом. Як тільки вона виходить за межі, вона є просто озброєним бандитським загоном. 24 серпня ми не бачили міліції, ми бачили озброєний бандитський загін», — зауважив нардеп.

Парламентарій також зазначив, що до національного українського свята київська міліція не одягнула парадну форму, бо вона готувалася «до брудної, фактично гестапівської роботи».

«Хто дав право 24 серпня застосувати внутрішні війська?! Коли застосовуються внутрішні війська?! Хіба в Україні введено надзвичайний стан?! Могильов має бути притягнений до суду. Хоча він уже генерал-полковник, але за 24 серпня йому можна було б присвоїти генералісимуса. Він має бути притягнений до кримінальної відповідальності за віддання незаконних наказів з обмеження конституційних прав громадян України на пересування», — запевнив Ю.Кармазін.

Нагадаємо, 24 серпня, незважаючи на заборону суду, колона прихильників опозиції після мітингу біля пам'ятника Т.Шевченку спробувала пройти до Адміністрації Президента. Мітингувальники прорвали один міліцейський кордон, проте далі пройти не змогли. Пізніше в МВС заявили, що в сутичці постраждали шість співробітників міліції. Водночас опозиціонери стверджують, що правоохоронці застосували проти мітингувальників сльозогінний газ.

У МВС повідомили, що поки що закидають опозиційним мітингувльникам тільки хуліганство. Разом з тим, не виключають порушення кримінальної справи проти першого заступника голови партії «Батьківщина» Олександра Турчинова.

Популярность: 62% [?]