Ю.Кармазін: я вибачився перед дипломатами за К.Грищенка

з посиланням на УНН

http://www.unn.com.ua/ua/exclusive/10-08-2011/438976/

Виступ міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка під час судового засідання над екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко був сміхотворним. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат Юрій Кармазін.

«Цей виступ був сміхотворним і після нього і вибачився перед іноземними дипломатами за такого міністра закордонних справ, щоб дипломати не ображалися на нас і не думали, що Грищенко – це вся Україна. Це була ганьба, а не виступ», — сказав Ю.Кармазін.

Він додав, що вибачався перед усіма дипломатами, які були присутні під час судового засідання 8 серпня.

Нагадаємо, на переконання К.Грищенко, Україна могла б уникнути газової кризи 2009 року, яка стала причиною загрози між Україною і низкою інших держав, зокрема Росією.

«У період, коли було досягнення домовленостей між Україною і Росією, вважаю, що не були проведені перемовини на найвищому рівні. Газової кризи, яка стала причиною загрози між Україною і низкою інших держав, зокрема Росією, можна було б уникнути, якби зустрічі проводились на найвищому рівні», — сказав міністр.

Нагадаємо, даючи свідчення у Печерському райсуді в справі Тимошенко про газові контракти, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко сказав, що колишній прем'єр-міністр, лідер партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко не мала право одноосібно давати директиви Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» на укладення газових угод з Росією 2009 року.

Зокрема, К.Грищенко зазначив, що Кабінет Міністрів є колегіальним органом і прем'єр-міністр може підписувати документи лише на підставі рішення Кабміну як колегіального органу.

При цьому він зазначив, що відповідні норми законодавства містяться в законі «Про Кабінет Міністрів України», однак не зміг назвати конкретну статтю, пославшись на те, що він не є фахівцем у цій сфері.

Зазначимо, 4 серпня колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко у суді заявив, що екс-прем'єр Тимошенко не мала права видавати директиви «Нафтогазу» на підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

Як повідомляв УНН, 26 липня Печерський райсуд перейшов до допиту свідків у справі Тимошенко щодо газових контрактів з Росією.

5 серпня суд заарештував Тимошенко. Після цього США, Канада, Польща, Німеччина, Великобританія, Франція та Європейський Союз висловили стурбованість у зв'язку з таким рішенням, а Росія — зазначила, що судовий розгляд щодо Тимошенко має бути справедливим і неупередженим.

Популярность: 2% [?]