Кармазін пояснює зволікання з підписанням Литвином закону про пенсійну реформу своєю пропозицією скасувати його

Депутат Верховної Ради, член фракції Блоку «Наша Україна — Народна Самооборона» Юрій Кармазін пояснює зволікання з підписанням Головою парламенту Володимиром Литвином закону про пенсійну реформу тим, що він вніс до Верховної Ради проект постанови про скасування рішення Ради про схвалення цього закону. Про це Кармазін повідомив Українським Новинам.

«Саме через проект постанови цей закон досі не підписаний», — заявив народний депутат. Зокрема, на його думку, закон був прийнятий з порушенням Конституції, яка передбачає особисте голосування депутатів за рішення Ради.

«Я вивчив, що процесуально на засіданні не був присутній 61 депутат з тих, чиї картки голосували», — уточнив він.

Кармазін зазначив, що запропонований ним проект про скасування схваленого закону повинен бути розглянутий парламентським комітетом у справах ветеранів та інвалідів.

«Цей проект повинен бути розглянутий профільним комітетом і комітетом з питань регламенту. Але членів комітету немає, вони у відпустці. Тому він не може бути розглянутий, і голова Верховної Ради не може підписати цей закон», — пояснив він.

При цьому депутат додав, що члени комітету у справах пенсіонерів будуть у відпустці до кінця серпня.

«Тому я не бачу можливості підписання закону (до вересня). Якщо б пішли на підписання цього закону, то пішли б на фальсифікацію, тому що там потрібно змінювати деякі речі, а цього не можна робити без додаткового голосування в залі. Тому він ніяк не може бути до вересня підписаний. А у нього ж набуття чинності з вересня. Значить, він ніяк не може і набути чинності з вересня», — заявив він. Крім цього, Кармазін закликав віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка подати у відставку в зв'язку з тим, що він не зміг виконати свою обіцянку щодо проведення пенсійної реформи. Як повідомляло агентство, 8 липня Рада схвалила закон про пенсійну реформу, підвищивши пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років зі щорічним збільшенням його на 6 місяців, починаючи з 1 вересня.

Нагадаємо, що процедура відправки закону про пенсійну реформу в Адміністрацію президента для підписання припинена. За інформацією юридичного управління Верховної Ради, це зроблено через реєстрацію представниками опозиційних фракцій проекту постанови про скасування скандальних змін пенсійного законодавства. Народний депутат Юрій Кармазін, який є одним з авторів проекту постанови, заявив, що закон має бути скасований через грубі порушення процедури голосування. За закон проголосувало 248 карток нардепів, у той же час у залі присутні не більше 200 народних обранців.

Такий спосіб прийняття законів є неконституційним

Ю. Кармазін раніше мотивував необхідність скасування закону про пенсійну реформу порушенням процедури його розгляду в другому читанні — була порушена стаття Конституції, яка передбачає особисте голосування депутатів за рішення Ради.

Як відомо, наразі народні депутати перебувають на канікулах. Чергова сесія українського парламенту відкриється 6 вересня.

Як повідомлялося, Верховна Рада в ніч на 8 липня ухвалила закон про пенсійну реформу, що передбачає, зокрема, поетапне збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок.

У разі підписання президентом України Віктором Януковичем передбачався вступ його в силу з 1 вересня 2011 року.

Проведення пенсійної реформи в Україні — одна з обов’язкових умов надання третього транша МВФ за програмою stand by.

Популярность: 41% [?]