Чи побачать Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Карпачова Н.І. і Генеральний прокурор України Пшонка В.П., політичний мотив і порушення Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, у справі Героя України, кавалера ордена «Трудового Червоного Прапора», керівника найбільшого морського порту в Україні Павлюка М.П

30 липня Народний депутат України, Кармазін Ю.А. звернувся до Генерального прокурора України Пшонки В.П. і Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Карпачової Н.І. з депутатським зверненням з питання здійснення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства при розслідуванні кримінальної справи порушеної стосовно начальника Одеського морського торгового порту Павлюка М.П. за ознаками ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Забезпечення всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи, недопущення зловживань та порушення прав підозрюваного з боку правоохоронних органів, у тому числі, необгрунтованого запобіжних заходів, забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб жоден невинний не був покараний, захисту конституційного права підозрюваного на життя , здоров'я, безпеку, недоторканність, честь і гідність.

На його ім'я надійшло звернення трудового колективу Одеського морського торгового порту з приводу безпідставного порушення кримінальної справи відносно Героя України, кавалера ордена «Трудового Червоного Прапора», начальника державного підприємства «Одеський морський торговий порт» Павлюка Миколи Пантелеймоновича і порушення його конституційних прав.

Як випливає із заяви, 25 червня 2011 прокуратура Одеської області порушила кримінальну справу щодо посадових осіб ТОВ «Готель Одеса» та ДП «Одеський морський торговий порт» за ознаками злочину передбаченого ст. 364 Кримінального кодексу Україні »за фактом завдання збитків державі на суму 170 869 грн. Справа була передана для розслідування в прокуратуру Автономної Республіки Крим.

12.07.2011 року прокуратурою Автономної Республіки Крим порушено кримінальну відносно Павлюка М.П., ​​який в цей час перебував у відпустці і перебував за межами України на лікуванні. Начальник Одеського морського торгового порту негайно повернувся додому і письмово узгодив з прокуратурою Автономної Республіки Крим участь у слідчих діях на 22.07.2011 року. Після прибуття Павлюком М.П. у встановлений день до прокуратури Автономної Республіки Крим, їм було надано лист трудового колективу з поручительством за нього і проханням обрати запобіжний захід, не пов'язаний з позбавленням волі.

Але Павлюку М.П. було запропоновано поїхати до слідчого, де його одразу затримали як підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України та утримували протягом 72 годин в ізоляторі тимчасового утримання в м. Сімферополі.

Статтею 29 Конституції України регламентовано право кожної людини на свободу та особисту недоторканність.

Згідно зі ст. 106 Кримінально процесуального кодексу України, орган дізнання вправі затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі, лише при наявності однієї з наступних підстав: коли цю особу застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення; коли очевидці, в тому числі й потерпілі, прямо вкажуть на дану особу, що саме вона вчинила злочин; коли на підозрюваному або на його одязі, при ньому або в його житлі буде виявлено явні сліди злочину.

При наявності інших даних, що дають підставу підозрювати особу у вчиненні злочину, її може бути затримано лише в тому випадку, коли ця особа намагалася втекти, або коли його місце проживання або перебування не зареєстровані, або коли не встановлено особу підозрюваного.

Оскільки, з урахуванням наданої інформації, відсутні підстави, передбачені ч.1, 2 ст. 106 КПКУ, враховуючи відсутність спроб начальника Одеського морського торгового порту Павлюка М.П. ухилитися від слідства, а також його негайне повернення з відпочинку і рішення про участь у слідчих діях, утримання під вартою є необгрунтованим і не чим іншим як заходами тиску на Павлюка М.П., ​​можливо, з політичних причин, оскільки він очолює Одеський морський торговельний порт ще з 1985 року і відомий своїми високими діловими і моральними якостями, значним внеском у розвиток галузі морського господарства України. Політичні мотиви можуть мати місце внаслідок того, що Павлюк Н.П. був довіреною особою Юлії Тимошенко на виборах Президента України та Олексія Костусєва — під час місцевих виборів.

25 липня 2011 центральним районним судом м. Сімферополя винесено постанову про обрання щодо Павлюка М.П. запобіжного заходу у вигляді застави, розмір якої перевищує суму завданих державі за версією слідства збитків.

Змісту протягом трьох діб в ізоляторі тимчасового утримання при відсутності достатніх підстав негативно відзначилося на стан здоров'я начальника Одеського порту, через який останній звернувся за медичною допомогою. 27 липня 2011 він був госпіталізований в реанімаційне відділення одеського 411-го військового госпіталю з підозрою на інсульт. Як випливає з відомостей, опублікованих в інформаційному виданні «Українська правда» 28.07.2011 р., пізно ввечері до 411-го військового госпіталю в Одесі прибули співробітники правоохоронних органів. Близько 22:00 вони покинули госпіталь на мікроавтобусі «Фольксваген», в якому відвезли Павлюка М.П., ​​незважаючи на те, що той перебував у відділенні інтенсивної терапії у зв'язку з різким погіршенням стану здоров'я. Зазначені дії є неприпустимими в силу положення ст. 28 Конституції України та ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які проголошують право кожного на повагу до його гідності і заборона жорстокого або принижуючого гідність людини звернення.

Крім того, статтею 3 Конституції України встановлено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

У зв'язку з вищевикладеними, не втручаючись у діяльність органів попереднього розслідування, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», Кармазін просить

— Генерального прокурора України:

1.1. Вжити заходів щодо здійснення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства при розслідуванні даної кримінальної справи, забезпечення всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи, недопущення зловживань та порушення прав підозрюваного з боку правоохоронних органів, у тому числі, необгрунтованого запобіжних заходів, забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб жоден невинний не був покараний.

— Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

2.1. Вжити невідкладних заходів, спрямованих на захист конституційного права Павлюка М.П. на життя, здоров'я, безпеку, недоторканність, честь і гідність, недопущення вчинення будь-яких дій з боку правоохоронних органів, що порушують зазначені права.

Враховуючи величезний досвід Кармазіна Ю.А. в системі правоохоронних органів, і повага до нього з боку співробітників цієї сфери діяльності, дане депутатське звернення повинно бути сприйнято, як попередження про несення кримінальної відповідальності тих людей, які маючи відношення до даної справи, спробують відступити від Закону.

Популярность: 47% [?]