Кармазін відстояв в суді особливо цінні орні землі Національної академії наук України, які піддались рейдерському захопленню

Як зазначалося раніше, до Голови Партії захисників Вітчизни Кармазіна Ю. А., надійшло звернення Директора Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, академіка НАН України, Героя України В.В. Моргуна з проханням вжити заходів щодо недопущення  масштабного рейдерського захоплення особливо цінних орних земель Національної академії наук України, які є єдиною базою орних земель наукового потенціалу України та  селекційним центром світового значення. У зверненні заявник із занепокоєнням повідомляє про ситуацію, що склалася   навколо масштабних незаконних захоплень особливо цінних орних земель Національної академії наук України в смт. Глеваха Васильківського району Київської області. З цього приводу народний депутат України звернувся до Генерального прокурора України   Пшонки В.П., Голови Вищого Господарського суду  Татькова В.І.,  з вимогою недопущення масштабного рейдерського захоплення та розтрати  особливо цінних орних земель Національної академії наук України, які є єдиною базою орних земель наукового потенціалу України та  селекційним центром світового значення.

Нагадаємо, що на вказаних землях розташоване Держане підприємство «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України» (ДСВ ІФРГ НАНУ), яке є єдиною базою орних земель Національної академії наук, селекційним центром світового значення. Саме тут вирощуються створені в Інституті фізіології рослин і генетики високоврожайні сорти озимої пшениці, які сьогодні впроваджені у виробництво і займають площі понад 1 млн га, що робить вагомий внесок у вирішення продовольчої проблеми нашої країни. Робота зі створення цих сортів відзначена Державними преміями у галузі науки і техніки СРСР та України і удостоєна найвищої Державної нагороди.

Однак, незважаючи на стратегічну важливість та цінність вказаних земель, окремі особи  намагаються всупереч ст.ст. 13, 14, 41 Конституції України, п. г  ч. 3 ст. 84 Земельного Кодексу України, ст. 325 ЦК України заволодіти ними та розмістити на їх території торговельно-розважальний комплекс.

Лише за підтримки вищого керівництва Держави, завдяки оперативному втручанню працівників Генеральної прокуратури України та прокуратури Київської області, 21 квітня 2010 року Господарський суд Київської області задовольнив подання Васильківського міжрайонного прокурора про перегляд рішення Господарського суду Київської області від 30-31.12.08 за нововиявленими обставинами, скасував попереднє незаконне судове рішення, що дало змогу повернути 387,19 гектарів орних, особливо цінних, земель в державну власність – в постійне користування ДСВ ІФРГ НАНУ. Київський міжобласний Апеляційний господарський суд 02.07.10 дане рішення залишив у силі, а в задоволенні апеляційної скарги Глевахівській селищній раді відмовив.

Вищий господарський суд України тричі (27 вересня 2010 р., 8 листопада 2010 року, 17 січня 2011 року) відмовляв Глевахівській селищній раді у касаційному провадженні, звертаючи увагу на численні порушення Господарського процесуального кодексу України, пропущені термінів касаційного оскарження та те, що «наведені скаржником причини не є поважними».

Разом з тим,  27 травня 2011 року Вищий господарський суд України, не враховуючи положення ч. 2 ст. 6, ч. 2 ст. 19, ч. 5 ст. 124,  п. 8 та 9  ч. 3 ст. 129 Конституції України, ст.ст. 13, 14 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 4-5, ч. 2 ст. 35, ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, не дотримуючись принципу законності, імперативності та преюдиціальності рішень суду, прийняв  ухвалу, якою без аргументованих пояснень поновив  пропущений процесуальний строк, прийняв  касаційну скаргу Глевахівської селищної ради до провадження і призначив  її розгляд на 23 червня 2011 року.

23 червня Вищий господарський суд України розглянув касаційну скаргу Глевахівської селищної Ради. В даному засіданні Кармазін Ю.А. взяв участь особисто   на боці Національної академії наук України в ролі представника. В суді Кармазін навів доводи, які свідчать про протиправність дій Глевахівського голови. Також депутат заявив, що сам селищний голова знаходиться незаконно на своїй посаді, що підтверджується неодноразовими рішеннями судів і направив депутатське звернення до Президента України Януковича В.Ф., Генерального прокурора України, Міністра аграрної політики та продовольства України, Голови Державного агентства земельних ресурсів України та Голові Київської обласної державної адміністрації з вимогою втрутитися в дане питання та притягнути  до кримінальної відповідальності селищного голову.

В результаті, суд відхилив скаргу Глевахівської селищної Ради  опираючись на те, що дані землі належать Національній академії наук України і є єдиною базою орних земель наукового потенціалу України та  селекційним центром світового значення   .

Таким чином, спільними зусиллями народний депутат в чергове відстояв національні надбання від протиправних посягань.

Популярность: 55% [?]