Вишка для Бойка

В статті під назвою «Вишка для Бойка» зазначалося, що компанія «Чорноморнафтогаз» (Сімферополь) придбала сінгапурську бурову установку за завищеною на 150 млн. доларів ціною через британську фірму, яка перемогла у тендері. За ціни установки у першого продавця в 248,5 млн. дол. «Чорноморнафтогазу» вона обійшлася у 400 млн. доларів. Подібні установки фірми Seadrill, дилера сінгапурської корпорації Keppel, коштують 248 мільйонів доларів, у той час як «Чорноморнафтогаз» придбав її на відкритому тендері за 400 мільйонів. Більш того, у тендері брали участь дві фірми, в менеджменті яких згадується один і той же директор: латвійський підприємець Ерік Ванагельс. Реакція Міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія БОЙКО, щодо матеріалу про закупівлю «Чорноморнафтогазом» самопідйомної плавучої бурової установки, опублікованого в газеті«Дзеркало тижня. Україна» 27 травня, дослівно була наступна: «Це чиєсь замовлення. Ми зараз попросили СБУ, щоб з`ясували, хто замовник… Це заказуха — сто відсотків".

Така реакція у вигляді «заказуха», «попросив СБУ», говорить про те, що Бойко ніяк не очікував , що таку масштабну фінансову махінацію, яка відбулася на державному рівні, оприлюднять. А тим паче якщо зірвуть. от він і «попросив СБУ» розібратися з «заказусі». Хоча державний чиновник такого рівня в подібних ситуаціях повинен «звернутися до СБУ з проханням перевірити наведену у статі інформацію на достовірність і у випадку підтвердження чи то відсутності доказів, дати належну оцінку відповідно до законодавства України.

Також, коментуючи інформацію, висловлену в публікації, БОЙКО зауважив: «Вартість установки може бути 250 мільйонів, але там же не врахована вартість ні вертольотів рятувальних, ні кораблів, а це додаткові гроші… З боку виглядає ефектно. З одного боку, 400 мільйонів, з іншою — 250. А всі запчастини і додаткове обладнання вони забули приписати. Я роблю з цього висновок, що це заказуха. Ніхто не розбирався детально, а просто все було зроблено, щоб розгорнути скандал і зупинити процес».

Покажіть людям в документах такі вертольоти, кораблі і сам процес установки, які коштували б майже як сама установка. І чому лише для нашої країни цей процес так дорого оцінили, на відміну від інших, які також купують подібні установки для себе? Хіба це не той випадок, приклад, навіть факт корупції з якою Президент так бориться? Бо коли 150 мільйонів доларів, а це 1 мільярд 200 мільйонів гривень, за один раз «Чорноморнафтогазу» було проплачено зверх суми, зверх, тобто вкрадено. То чомусь не потягнули до буцигарні ні Азарова, ні його міністра Бойко, ні посадових осіб з «Чорноморнафтогазу». Оце якраз ті кошти, які треба повернути в бюджет для соціальних виплат людям, а Азарова і Бойко замінити під вартою на Луценка, бо його 40 тисяч з мільярдом 200 мільйонів якось вже ніяк не спів ставні.

Тому дана інформація, це офіційна заява до Генеральної прокуратури, про порушення кримінальної справи, взяття під варту Азарова і Бойко, негайно причому.

Популярность: 44% [?]