Ні — Харківським угодам!

Лише дві політичні сили в Україні — Партія захисників Вітчизни та ВО «Свобода» довели Всеукраїнську акцію протесту проти ратифікації Харківського пакту Януковича-Медведєва про базування російських військ на території України до 2042 року до логічного завершення.

27 квітня біля пам’ятника Шевченку в Києві 14 опозиційних партій провели спільну Всеукраїнську акцію протесту проти ратифікації Харківського пакту Януковича-Медведєва про базування російських військ на території України до 2042 року.

Цей захід став символічним, оскільки вперше після президентських виборів усі політичні сили демократичного спрямування виступили єдиним фронтом. На мітингу були присутніми Партія захисників Вітчизни, ВО «Свобода», «За Україну!», УНП, УРП «Собор», «Громадянська позиція», «Батьківщина», НРУ, Європейська партія України, «Наша Україна», «Реформи і порядок», Конгрес українських націоналістів, «Фронт змін» та Українська платформа.

Понад 3000 осіб зібралося на мітингу. Перед присутніми виступили усі партійні лідери, які визнали, що Харківські угоди є зрадою національних інтересів, і висловилися за термінову їх денонсацію.

Як зазначив у виступі голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, перебування такої потужної російської військової армади в Україні – це грубе порушення Конституції, згідно з якою на території нашої держави не допускається розміщення іноземних військових баз.

— Ще 22 січня 2010 р. на мітингу у Львові на честь Злуки я попереджав, що у разі обрання Президентом В. Януковича перше, що зробить нова влада, — це продовжить термін перебування Чорноморського флоту в Україні, — наголосив він. — Усі, хто приклався до ратифікування цих зрадницьких угод, своїм ставленням продемонстрували нехтування Основним Законом України, позицією багатьох політичних сил і переважної більшості населення. Керування країною в ручному режимі є неприпустимим. І життя підтвердило, що ці злочинні угоди не вирішили жодного українського питання. Навпаки — перебування у нас російського Чорноморського флоту – це пряма загроза тихої окупації України.

Юрій Кармазін закликав учасників мітингу прийняти спільні вимоги до Президента В. Януковича та звернутися до Верховної Ради із закликом невідкладно розглянути та підтримати внесений від опозиції відповідний законопроект щодо денонсації Харківського пакту. Ініціативу підтримали усі політичні лідери.

Щоправда, не обійшлося без ложки дьогтю. Організатори заз-далегідь обговорили сценарій, що після акції усі політсили єдиною колоною, разом із народом, підуть до Адміністрації Президента, аби передати В. Януковичу прийняті на мітингу вимоги. Однак зголосилися йти лише представники Партії захисників Вітчизни та «Свободи». Інші лідери, сором’язливо ховаючи очі, поспішили ретируватися. І це тоді, коли напередодні було наголошено, що мітингами і прокламаціями владу вже не налякати. А реальну силу можна продемонструвати лише велелюдною багатокілометровою ходою. Отоді на Банковій усвідомили б, що більшість політичних сил готові на рішучі дії у разі, якщо влада здаватиме національні інтереси. Та, вочевидь, частина партлідерів злякалася пройтися з народом, а інші, окрім депутатських крісел, схоже, вже не хочуть нічого бачити. Не хотілося б припускати і того, що окремі політики на догоду Банковій спеціально намагалися зірвати ходу.

Втім, це їм не вдалося. Партія захисників Вітчизни і «Свобода» очолили колону і продемонстрували, що здатні самостійно проводити акції протесту. А те, як влада боїться народного воєвиявлення, видно було з того, що біля АП їх зустріло понад 500 працівників міліції. І на Банковій ПЗВ та «Свобода» провели мітинг, а також передали представнику Президента вимоги із закликом забезпечити неухильне виконання положень Конституції, наголосивши, що антиукраїнські угоди повинні бути терміново денонсовані.

Популярность: 73% [?]