Усі на акцію протесту!

13 квітня відбулося засідання Оргкомітету з проведення Всеукраїнської акції протесту в зв’язку з ратифікацією т.з. харківських угод щодо продовження базування ЧФ в Україні.

У засіданні взяли участь Партія захисників Вітчизни, «Свобода», УНП, УРП «Собор», «Громадянська позиція», Європейська партія України, НРУ, «За Україну!», «Наша Україна», «Реформи і порядок», «Фронт змін» та Комітет захисту України.

На засіданні одностайно було прийнято рішення про проведення у Києві мітингу-протесту 27 квітня о 17 год. біля пам’ятника Шевченка. Запрошуються всі небайдужі до долі країни мешканці Києва та інших регіонів України.

Цією харківською угодою, що передбачає продовження перебування російського Чорноморського флоту на українській військовій базі в Севастополі до 2042 р., підписаною 21 квітня 2010 р. в Харкові українським і російським президентами фактично було зраджено національні інтереси. Про це першою в Україні відкрито заявила Партія захисників Вітчизни. І не тільки заявила, а й через два дні, 23 квітня, ще до того, як постало питання про ратифікацію цього документу Верховною Радою, провела пікетування Адміністрації Президента. Керівництво ПЗВ тоді звернулося з відкритим листом до лідерів усіх провідних українських партій підтримати цю акцію протесту і не допустити узаконення принизливого для країни документу. Однак, як це не прикро, партія тоді залишилися наодинці. Що було далі, українці бачили.

Причому, відразу після акції протесту голова ПЗВ Юрій Кармазін вручив Главі Адміністрації Президента С. Льовочкіну вимоги пікетувальників до Президента України. У них Ю. Кармазін чітко окреслив, що підписані у Харкові угоди не відповідають вимогам ст. 17 ч. 7 Конституції України, в якій йдеться, що «на території України не допускається розташування іноземних військових баз». Принагідно зауважимо, що саме Ю. Кармазін у Конституційну ніч в 1996 р. наполіг на тому, щоб цей пункт було внесено в Основний Закон, і він викладений у його редакції.

У своєму зверненні до Президента пікетувальники вимагали припинити грубе порушення та знущання над Конституцією України, оголосити підписану обома президентами угоду щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України нікчемною та такою, що не тягне для України жодних наслідків, припинити антиукраїнську та зрадницьку політику і т.д.

Однак відчувши, що в Україні більшість політичних сил зайняли вичікувальну, а то й догідливу позицію, АП проігнорувала вимоги організованої ПЗВ акції протесту. А 27 квітня парламентська більшість за помахом руки з АП прийняла закон «Про ратифікацію Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України». Перед голосуванням Ю. Кармазін чи не єдиний із депутатів прорвався до мікрофону і звернувся до народних обранців: «Скільки дозволятимемо топтатися по українській землі іноземним чоботам? Невже у вас, як представників від народу, не муляє совість, що сьогодні ми своїм рішенням зраджуємо не тільки націю, а й пам’ять наших прадідів, які своєю кров’ю здобули незалежність».

Вже після зрадливого голосування опозиційні лідери стали кликати людей на вулиці, а дехто із них відверто почав своїми популістськими діями грати на публіку.

— На жаль, — прокоментував голова ПЗВ Юрій Кармазін, — наша партія не вперше зустрічається з таким дистанціюванням з боку опозиційних сил під час прийняття в Україні переломних рішень. За кілька днів до ганебної ратифікації я так само буквально благав з трибуни Верховної Ради лідерів опозиційних партій об’єднати зусилля, підтримати нашу акцію протесту і не допустити прийняття в Україні принизливого для нації закону. Але був не почутий. Сподіваюся, що тепер, на роковину харківських угод, ми зможемо консолідуватися і показати, що такі наруги над державою та нацією більше в нас не пройдуть. Тож закликаю всіх небайдужих громадян України приєднатися до Всеукраїнської акції протесту і продемонструвати єдність у відстоюванні національних інтересів.

Популярность: 54% [?]