Хамство – як норма?

У Яворівській РДА не можуть зупинити дрібного клерка Ничкало, яка дозволяє собі нецензурщиною поливати навіть шанованих у районі священиків

Як не прикро, але за роки незалежності підросла ціла плеяда чиновників, які вважають себе поза будь-якими рамками культури, совісті, порядності й вправі не тільки нехтувати, а й топтатися по тих, хто виборював незалежність.

Причім виборював тоді, коли ця плеяда на горщик не могла самостійно сісти або ж догідливо зазирала в рота комуністичній владі й готова була наввипередки бігти, аби виконувати будь-які накази. Навіть проти свого ж народу.

Але тепер чимало з них дорвалися до владних кабінетів. І знову ж не для того, щоб жити народними інтересами. А щоб цинічно і зневажливо знущаються над тими, хто життя поклав, наближаючи сьогодення.

М’яко кажучи, зарвалися. Одна з таких осіб – заступник керівника апарату, начальник відділу організаційно-кадрової роботи Яворівської райдержадміністрації Н. Ничкало. Що й казати, солідна пані, крута, яка, вочевидь, вважає себе еталоном культури чи керівної етики. А, може, про ці поняття ніколи й не чула. І взагалі не усвідомлює, що це таке. І що не народ існує для влади, а влада для народу. І не тільки «для», а й від народу. Інакше, як розуміти, що вульгарщина є нормою в спілкуванні великої керівнички Ничкало.

Але одна річ, якби «крила» нецензурщиною себе з ранку до ночі. Ще можна тоді припустити, що людина, каючись, ставить себе при всіх на місце. Але ж йдеться про те, що навколо неї – одні «дибіли» та «хворі».

Звичайно, окрім неї. Лише вона особлива і безгрішна. І не бачить різниці, кого «поливати» — малого чи літнього. Або ж навіть священика. Забувши, вочевидь, що лише священику, через якого сходить благодать, дано право відпускати гріхи, а не їй – великій керівничці районного масштабу. І не їй надано право судити – хто на землі дибіл, а хто мудрий.

Але панянку так занесло, що своєю «відбірною» лексикою вона привселюдно дозволила «покрити» шанованого на Львівщині отця П. Зеленюху. І що цій керівничці до того, що отець ще в далеких 1960-х, під час розгулу деспотії, коли більшість боялася навіть словесно згадати про Церкву, відстоював відродження УГКЦ. Чхати Ничкало й на те, що за 30 років цієї виснажливої боротьби священик зазнав терору і від влади, і від кадебістів, що разом із владикою Дмитерком, покійними В. Чорноволом та І. Гелєм допомагав Василю Стусу, коли той був у в’язниці, перевозити закодовані спеціальним шифром листи. Новоявленій керівничці плювати на те, що пан отець всередині 80-х, під час розквіту тоталітарного режиму, возив, ризикуючи життям, підписи за легалізацію УГКЦ до Москви, що він у 1987 році зазнав тортур за три місяці голодування і участь у першому молебні на Арбаті. Що їй, Ничкало, до тих, хто своїм життям прокладали дорогу до нинішньої незалежності, коли вона особисто тепер у теплому м’якому кріслі, вгодована, на державницькій зарплаті. Не зупинило її навіть те, що пан Зеленюха зустрічався із самим Папою Римським — Святішим Отцем Іоаном Павлом ІІ, клопочучи за відродження УГКЦ, а в 2009 році його за легалізацію УГКЦ нагородили орденом. Це треба шанованому священику дожити було до сивини, аби від дрібної чиновниці привселюдно почути принизливі і ганебні слова образи.

А сталося все в жовтні 2010 року під час виборчої компанії. Коли ця панянка, догідливо виконуючись чиєсь політичне замовлення, вирішила дискредитувати шанованого в своєму окрузі кандидата в депутати до Яворівської райради. Ясна річ, її брехливі і принизливі слова не відвернули людей від пана отця. Натомість така відверто дискредитаційна поведінка з боку дрібного клерка викликала у виборців шквал обурення. Адже своєю нецензурщиною Ничкало кинула тінь не лише на себе, а й на всю районну владу. Бо й діяла від імені районної влади чи прикриваючись нею.

Одне слово, люди сподівалися на реакцію з боку її керівництва. А от реагування чомусь не послідувало. Навіть після того, як отець став депутатом від Партії захисників Вітчизни і офіційно звернувся із вимогою притягнути до відповідальності Ничкало, яка дозволяє собі несумісні з її посадою речі. І тут районна влада раптом зайняла догідливу до чиновниці позицію. У людей навіть виникло питання – хто ж керує районом: чи часом не ця хамовита пані?

Наразі на офіційне звернення отця Зеленюхи відреагувала лише постійна комісія з питань депутатської етики, регламенту та дотримання законності на чолі з головою Т. Бойко. Вона винесла рішення рекомендувати голові Яворівської райдержадміністрації розглянути питання звільнення Ничкало із займаної посади і рекомендувати органам державної влади не допускати її в подальшому до роботи в цих органах. Ничкало, звісно, тут же чкурнула на лікарняний – така нині практика рятувати власну шкуру від відповідальності. Але знову насторожила позиція її керівництва. Таке враження, що сам пан голова Яворівської РДА боїться «міцного» слівця якоїсь Ничкало, бо навіть після ухвали депутатської комісії боязко опускає очі при згадуванні про відповідальність цієї хамки.

Відтак, шанований пан отець звернувся з офіційним листом до голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка. Як прокоментував пан Михайло на запитання кореспондента «Вибору», він вже дав доручення розібратися не тільки із інцидентом, що дискредитує органи місцевої влади, а й керівництвом Яворівської РДА, яка вчасно не відреагувала на звернення священика. До речі, як з’ясувалося, М. Цимбалюк солідарний із позицією ПЗВ в неспроможності голови Яворівської РДА М. Довби навести в районі лад, про що заявив на одній із останніх нарад.

— Це просто аморально, коли керівництво району прикриває своїх хамовитих клерків і не шанує поважних людей, — прокоментував голова Львівської облорганізації ПЗВ Павло Барнацький. — З іншого боку, тішить принципова позиція голови Львівської ОДА М. Цимбалюка. До речі, подібний випадок був у Харкові, де місцевий клерк дозволив собі нахамити ветеранам війни, але там наступного дня йому показали на двері. Нашим районним чиновникам повчитися б такій шані до людей! Але ПЗВ не дозволить паплюжити шанованих людей, особливо, які жертвували собою в роки тоталітаризму задля вільного сьогодення.

Популярность: 51% [?]