Україна – найкращий приклад олігархії

Дипломатичний радник голови Європарламенту Єжи Бузека Арнольдас Пранцкевічус заявив, що Україна є одним із найкращих прикладів олігархії у Європі.

«У вас відбулося практично повне злиття політики і бізнесу, їх майже неможливо відділити одне від одного», — підкреслив він. При цьому радник зазначив, що «подібна ситуація була характерною й для попередніх урядів, не лише чинного». «Звідси – висновок: українські олігархи мають значний вплив на політику або безпосередньо займаються нею, змішуючи політичні і бізнес-інтереси», наголосив А. Пранцкевічус.

За його словами, в нормальному демократичному суспільстві має існувати чіткий розділ між держслужбовцями, політичними лідерами і бізнесом. «Звичайно, необхідна їхня співпраця, це дуже важливо. Проте, коли все це знаходиться в одних руках, відповідальність розмивається, звітність перед суспільством практично зникає. Потенційно це несе великі проблеми, пов`язані з Конституцією, «здоров`ям» політичних партій, яким бракує політичної ідеології і які часто керуються економічними інтересами, інтересами олігарха або приватними інтересами своїх лідерів», — пояснив він.

«Така проблема існувала у багатьох країнах Центральної і Східної Європи, які приєдналися до ЄС у 2004 і 2007 рр. І вона дотепер існує. Її подолання потребує багато часу. Втім, чим раніше ви почнете займатися цим, тим простіше буде справитися», — підкреслив А. Пранцкевічус.

Тим часом, у Брюсселі була представлена доповідь Інституту Горшеніна «Великий український бізнес і уряд України», в якій наголошувалося, що більшість членів українського уряду – мільйонери.

Так, з 16 членів нинішнього уряду п`ятеро – Андрій Клюєв, Борис Колесніков, Сергій Тігіпко, Юрій Бойко і Микола Присяжнюк – є офіційними мільйонерами. Ще двоє – Віктор Балога і Микола Злочевський – хоча й не декларують свої мільйони, проте, де-факто також є мільйонерами.

У доповіді наголошується, що ряд міністрів в уряді реєструє свою власність на близьких родичів. Так, Микола Азаров і Олександр Лавринович реєструють свою власність на синів, а Дмитро Табачник – на рідного брата.

У доповіді підкреслюється, що за останній рік рівень статків багатьох урядових мільйонерів значно зріс: статки першого віце-прем`єра А. Клюєва за 2010 рік зросли більш, ніж на півмільярда доларів, а статки віце-прем`єра С. Тігіпка – на 223,6 млн. доларів.

Популярность: 53% [?]