Щуку кинули у річку

Екс-начальника, підозрюваного у розкраданні й тяжких злочинах, повернули на посаду. Колектив Сколівського військового лісгоспу в шоці від такого рішення. Романа Свореня, якого кілька місяців тому звільнили за низку посадових правопорушень, раптом знову повертають на посаду керівника.

Нонсенс! Адже зафіксовані в очолюваному ним підрозділі злодіяння не жартівливі — розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах, зловживання посадовим становищем, корупційні діяння, а також — варварська, незаконна вирубка Карпатських лісів. Пересічний громадянин при таких статтях вже давно перебував би під вартою, подалі від громадськості, аби не накоїв нових злочинів. А тут не тільки повна поблажливість з боку правоохоронних органів Львівщини й Військової прокуратури Західного регіону, яким доручено розслідувати кримінальні справи, а й повернення на посаду.

Справді, розумом Україну не збагнути. Кричимо, що прагнемо до кращого, а на посади розставляємо негідників. А те, що Сворень далекий від ангельської порядності, свідчить і позиція колективу, який виступив категорично проти повернення заплямованої особи. Більша частина працівників, переконавшись у бездіяльності правоохоронців, звернулася із колективною заявою до голови Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни Павла Барнацького.

Самі ж працівники інформують, що чехарда із керівними посадами у Сколівському військовому лісгоспі триває близько двох років. Через нерозпорядливість відділу кадрів МОУ на посаді директора перебувають то двоє директорів, то двоє в.о. Безперечно, що з появою нового керівництва починаються масові звільнення й утиски неугодних працівників. Колектив живе і працює в атмосфері постійного страху та стресів, і не бачить виходу із ситуації, оскільки немає чіткої позиції з цього питання керівництва Збройних Сил України.

А 28 січня 2011 року контору ЛПК захопили військові сили правопорядку. Як з’ясувалось, для того, аби на посаду повернувся Сворень. Раніше на цій посаді він перебував із 15 серпня 2009 року по 20 вересня 2010 року. Саме за такий короткий період при ньому встигли наробити стільки, що потягнуло на кілька кримінальних статей.

Лише окремі факти. За його керування в квадраті 25 самовільно вирубали 523 куб. м лісу, чим завдали державі збитків на суму 940 тис. грн. Ще на 580 тис. грн. завдано збитків самовільною вирубкою дерев у тому ж квадраті, але в іншому відділі. А в квадраті 14 працівники УБОЗ ГУМВС України у Львівській області припинили спробу викрадення лісопродукції на суму майже 1 млн. грн. По всіх цих фактах порушено кримінальні справи.

Окрім цього, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства у вересні 2010 року провело перевірку і встановило, що відводи лісосік проводились вкрай негативно. І все це робилося з метою подальшого викрадення необлікованої деревини.

Свореня тоді звільнили за ст. 41 п.1 КЗпП України. Пізніше були виявлені й інші кричущі факти. Скажімо, головний бухгалтер лісгоспу Оксана Ковальчук протягом 2008—2010 років проводила посадку лісових культур силами ФОП «Ковальчук О.Ф.». Тобто підприємства, яким сама ж і керує. ФОП уклало вісім угод із лісгоспом на суму 550 тис. грн. Хоча замовлення ніхто і не збирався виконувати, натомість підприємство головбуха отримало чималі гроші. Та й взагалі гроші капали на рахунок фірми постійно, тоді як в лісгоспі всі стогнали від невиплати зарплат. Всі ці порушення Ковальчук здійснювала у змові зі Своренем, який підписував платіжні доручення на оплату невиконаних робіт. А роботи, які лісова охорона виконувала безоплатно, головний бухгалтер разом із начальником лісгоспу оформляли на ФОП і отримували за них гроші.

Не дивно, що тепер весь трудовий колектив виступив проти повернення Свореня. І в перші ж дні свого перебування на посаді цей новітній Остап Бендер повернув на керівні посади дискредитованих осіб, які свого часу були зі скандалами звільнені. Втомлений від безкінечних конфліктів на підприємстві колектив не перший рік просить керівництво МОУ перевести їх під юрисдикцію ДП «Львівський військовий лісокомбінат». Нібито проста ситуація, в якій мають бути зацікавлені всі, однак чомусь міністерству вигідніше тримати на керівних посадах казнокрадів і шахраїв.

Обурений колектив лісгоспу провів пікетування Сколівської райадміністрації і райради, які підтримали всі ініціативи колективу. На рівні Львівської ОДА створено робочу групу з перевірки вищевказаних фактів. Тим часом, профком лісгоспу оголосив предстрайковий стан. І колектив налаштований рішуче відстоювати питання до кінця.

На підставі перевірених П. Барнацьким матеріалів народний депутат Юрій Кармазін підготував депутатський запит на ім’я Пре-м’єр-міністра М. Азарова, Генпрокурора В. Пшонки, міністра оборони М. Єжеля щодо перевірки фактів бездіяльності правоохоронних органів Львівської області та Військової прокуратури Західного регіону при розслідуванні кримінальних справ, порушених стосовно розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах керівниками Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», зловживання службовим становищем, перевищення службових повноважень, інших корупційних діянь із боку начальника воєнлісгоспу Р. Свореня, варварської, незаконної вирубки карпатських лісів, вжиття заходів із відсторонення від займаної посади Р. Свореня, завершення розслідування цих кримінальних справ та припинення незаконної вирубки лісів.

— Понад сім років Партія захисників Вітчизни відстоювала збереження і нормальне функціонування Сколівського військового лісгоспу, — прокоментував П. Барнацький. - На жаль, казнокради і надалі у нас в ціні. Після першого призначення Р. Свореня на посаду начальника лісгоспу два роки тому за моїми матеріалами так само Ю. Кармазін підготував депутатське звернення. Була створена робоча група при Міністерстві оборони. Я довів зловживання владою і розкрадання коштів за участю Р. Свореня, про що свідчать кілька кримінальних справ. Однак нове керівництво МОУ всупереч здоровому глузду знову повертає на посаду шахрая. Якщо перед тим він завдав збитків державі на сотні тисяч гривень, то зараз, відчувши безкарність, уже на 3 млн. Судячи з усього, він дозрів для ще більшої посади, аби діяти з більшим розмахом. Жарт сумний, але як збагнути, що екс-міністра внутрішніх справ утримують в камері за нібито завдані збитки в 500 тис. грн., яких я, як юрист, не бачу, а пересічний клерк надуває державу на 3 млн. грн. і залишається при посаді? Вочевидь, у правоохоронних органів справді вибірковий підхід до застосування законів України. Переконаний, що й це депутатське звернення виведе правоохоронців з літаргійного стану і нагадає їм про їхні прямі обов’язки. І якщо вони не збираються притягувати винних до кримінальної відповідальності, то тоді самі відповідатимуть перед законом по всій суворості.

Популярность: 45% [?]