Гроші розікрали, а міст «поховали»?

Все більше наше населення переконується, що державні кошти для влади існують тільки для одного – власного збагачення. Одне із таких підтверджень – зруйнований у Бориславі під час повені 2008 р. міст через р. Тисмениця по вул. Вояків ОУН-УПА.

Достатньо згадати, як влада била себе в груди відразу після стихійного лиха, переконуючи населення в тім, що якнайшвидше відреставрують міст. Адже на Львівщині він виконує стратегічну функцію: мало того, що сполучає дві частини Борислава, та ще й з’єднує з курортним Трускавцем.

За радянських часів кожен міст в країні розцінювався особливим об’єктом і в разі затримання із його реконструкцією винні перебували б уже за гратами. А тут вже третій рік пішов, а з-під води стирчать лише зруйновані остови.

Влада намагається зберегти хорошу міну при дурній грі. Пояснюючи, зокрема, що транспортне сполучення здійснюється через інший міст на перехресті вулиць Д. Галицького, Т. Шевченка, В. Васюка та А. Міцкевича. Але замовчує, що навантаження на нього після того зросло вдвічі. Та й проектувальники не розраховували на таку тоннажність. Не дивно, що за короткий час і цей міст перетворився в аварійний: дав осадку, з’явилися тріщини. А він також у регіоні виконує стратегічну функцію – з’єднує Львівщину із гірськими селами Дрогобицького, Турківського і Сколівського районів. У разі його руйнації в ізоляції опиняться чимало гірських сіл.

Що цікаво, на відновлення мосту відразу в 2008 р. з бюджету було виділено понад 3 млн. грн. Це трохи менше половини необхідної для реконструкції суми, та все ж. Однак пізніше тимчасова депутатська комісія по контролю за розподілом коштів на ліквідацію наслідків паводку, участь у якій брали й депутати від Партії захисників Вітчизни, встановила, що виділені кошти використані не за призначенням, а частину просто розікрали.

Переконавшись, що місцева влада махнула рукою на проблему, близько 350 бориславчан звернулася із заявою до представників Партії захисників Вітчизни. На підставі підготовлених Головою Львівської облорганізації ПЗВ Павлом Барнацьким матеріалів народний депутат України Ю. Кармазін підготував депутатське звернення на ім’я Прем’єр-міністра М. Азарова, міністра надзвичайних ситуацій В. Балоги, Генпрокурора В. Пшонки. У ньому він аргументовано доводить необхідність негайно виділити кошти із резервного фонду Держбюджету на 2011 рік на закінчення ремонтних робіт, а Генпрокуратурі — встановити зловмисників і повернути розкрадені кошти. До речі, цю думку, перебуваючи на Львівщині, озвучив і Президент В. Янукович.

P.S. На зустрічі із бориславцями у 2010 р. Ю. Кармазін дав слово, що представлятиме їхні інтереси в вищих органах державної влади, а П. Барнацький буде його представником в регіоні. От і тепер він пообіцяв відшукати кошти на ремонті роботи.

До речі, найближчим часом у Бориславі заплановано особистий прийом громадян Ю. Кармазіним і П. Барнацьким.

Популярность: 48% [?]