Покарання для кнопкодавів

Практика діяльності представницьких органів влади України за останні роки показала, що для депутатів рад різних рівнів — від Верховної Ради України до сільської, стало нормою голосування за інших депутатів, що призводить до фальсифікації результатів голосування. Особи, що здійснюють ці протиправні дії, ще жодного разу не притягувалися до відповідальності. Законодавці, які частіше за всіх і скоюють цей злочин, голосуючи чужими картками й, тим самим, фальсифікуючи результати голосування, спеціально не приймають закон про кримінальну відповідальність за ці дії.

Саме тому, 23 березня народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін вніс на розгляд Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за фальсифікацію голосування народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради на пленарному засіданні за іншого депутата)» (реєстраційний номер № 8286). Законопроектом передбачається доповнити Кримінальний кодекс України статтею 351-1 такого змісту:

«Стаття 351-1. Голосування депутатом за іншого депутата»

1. Голосування народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної республіки Крим, депутатом місцевої ради на пленарному засіданні за іншого депутата, —

карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Те саме діяння, вчинене повторно або за змовою з іншим депутатом, ніж тим, за якого це голосування було здійснено, чи з корисливих мотивів, —

карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, —

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Юрій Кармазін глибоко переконаний, що прийняття зазначеного законопроекту необхідне для того, аби мотивувати представників рад різних рівнів припинити порушення вимог Конституції України, фальсифікацію результатів голосування та не голосувати чужими картками, і таким чином захистити право й обов’язок депутатів самостійно відстоювати свою позицію та визначати її під час голосування особисто.

Популярность: 50% [?]