Янукович уже в который раз поддержал предложения Кармазина… по оффшорам …

     На днях Глава Администрации Президента Украины, господин Льовочкин уведомил народного депутата Ю.А. Кармазина о том, что Виктор Фёдорович Янукович поддержал предложение нардепа, выложенного в его депутатском обращении «О необходимости отмены Распоряжения Кабинета Министров Украины от 01.02.2006 № 44-р, а также Распоряжения от 01.04.2005 № 82-р, которыми из перечня оффшорных зон исключены Республика Панама и Республика Кипр, необходимости уменьшения утечки капитала с Украины и включения до этого перечня других отсутствующих там оффшорных зон, и, за счет этого, уменьшения налоговой нагрузки на украинских граждан и предпринимателей». Так В.Ф. Янукович поручил Правительству принять меры относительно ускорения проработки указанных в обращении вопросов и принять соответствующие решения.
      В свою очередь, Премьер-министр Украины Азаров М.Я заявил, что Украина не будет в одностороннем порядке денонсировать соглашение с Кипром в вопросе об избежании двойного налогообложения. Азаров отметил, что правительство будет искать другие возможности решения данной проблемы. Также Премьер сказал, что на сегодняшний день финансовая ситуация в Украине стабильна и нет срочной необходимости поступления денег МВФ.
     Интересно, каким образом решиться этот государственно важный вопрос, в котором мнения Президента и Премьера категорически разошлись?
     Напомним, что именно благодаря этому соглашению, которое было заключено ещё во времена УССР, около 20 миллиардов долларов ежегодно недополучает государственный бюджет Украины, а это почти 10% ВВП и почти половина всех годовых налоговых поступлений страны.

        Ниже приводим полный текст обращения Кармазина Ю.А. и ответ из Администрации Президента.

 

Президенту України

Януковичу Вікторові Федоровичу

01220, м.Київ, вул. Банкова, 11

Щодо необхідності скасування Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.02.2006 р. №44-р та пункту 2 його Розпорядження від 1 квітня 2005 р. №82-р, якими з переліку офшорних зон виключені Республіка Панама та Республіка Кіпр, необхідності зменшення витоку капіталу з України та включення до цього переліку інших відсутніх там офшорних зон, і за рахунок, у тому числі і цього, зменшення податкового навантаження на українських громадян та підприємців

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

у порядку ст.16 Закону України «Про статус народного депутата України»

Вельмишановний пане Президенте!

       Я направив Вам 24.11.2010 р. депутатське звернення щодо необхідності скасування Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.02.2006 р. №44-р та пункту 2 його Розпорядження від 1 квітня 2005 р. №82-р, якими з переліку офшорних зон виключені Республіка Панама та Республіка Кіпр, необхідності зменшення витоку капіталу з України та включення до цього переліку інших відсутніх там офшорних зон і за рахунок, у тому числі й цього, зменшення податкового навантаження на українських громадян та підприємців.

       Я отримав від відповідь від Глави Адміністрації Президента України С.В.Льовочкина щодо розгляду Вами мого депутатського звернення від 24 листопаду 2010 р. щодо підтримки моїх пропозицій стосовно зменшення відтоку капіталу з України до офшорних зон шляхом змін до переліку офшорних зон, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від 24 лютого 2003 р. № 77, та розроблення проекту Закону України «Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна».

       Крім того, я отримав відповідь від Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова, якій він, крім іншого, повідомив мене, що 6 грудня 2010 р. відбулася нарада під головуванням віце-прем'єр-міністра Тігіпка С. Л., на якій доручено МЗС підготувати проект закону про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, прийняття якого сприятиме розв'язанню проблем, зазначених у моєму листі.

       Такий підхід, на мою думку, свідчив про те, що Прем'єр-міністр України М.Я.Азаров чітко розуміє, що відмова від кіпрських офшорів не лише дасть Україні можливість отримати мільярди доларів, які українськими олігархами вивозяться за кордон, і дозволить не підвищувати пенсійний вік і податковий тиск на дрібних та середніх підприємців.

       Тому я був здивований, коли Департамент інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України оприлюднив на офіційному сайті Уряду наступну заяву Прем’єр-Міністра України М.Я.Азарова: «Україна не буде в односторонньому порядку денонсувати угоду про уникнення подвійного оподаткування ні з Кіпром ні з іншими європейськими країнами, які мають офшорні зони. Уряд застосовуватиме цивілізовані механізми попередження відтоку капіталу через офшори – перш за все, стимулюватиме вкладення капіталу в Україні. Ми зараз прискоримо наші переговори, будемо шукати прийнятний вихід, і ми цей вихід знайдемо. Ми не збираємося ні з Кіпром, ні з будь-якою іншою країною розмовляти мовою погроз та ультиматумів. Іти шляхом якихось односторонніх дій наш Уряд не буде. У світі існує більше 50 офшорів, зокрема, у таких країнах, як Великобританія. Тому штучне привернення уваги до однієї країни відволікає нашу увагу від загальної проблеми взаємодії та економічних зв'язків з офшорами».

       Виходячи з вищенаведеного, керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України»,

ПРОШУ ВАС:

             1.  Роз’яснити позицію Президента України щодо розбіжностей у позиціях Прем’єр-міністра України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності припинення витоку капіталу в ці офшорні зони та шляхів цього досягнення.

             2. Оскільки в заяві Прем’єр-міністра України вже визнано, що Кіпр – є офшором, то скористатися правом, передбаченим пунктом 16 статті 106 Конституції України, і скасувати, як такі, що спричиняють негативний вплив на податкову систему та економіку України в цілому, і перекладають на плечі звичайних підприємців витрати, що можуть бути компенсовані за рахунок початку припинення витоку капіталу в ці офшорні зони:

              1) пункт 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2005 р. №82-р «Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. №77» щодо виключення Панами з переліку офшорних зон;

            2) Розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.02.2006 №44-р «Про внесення зміни у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. №77», щодо виключення Кіпру з переліку офшорних зон,

             3. Внести до Верховної Ради України проект Закону України «Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна».

             4. Доручити Кабінету Міністрів України:

             1) провести аналіз затвердженого Кабінету Міністрів України переліку офшорних зон, і внесення пропозицій щодо  його розширення за рахунок офіційно визнаних у всьому світі офшорних зон та включення до нього всіх держав і територій, що надають пільговий режим оподатковування й (або), що не передбачають розкриття й надання інформації при проведенні фінансових операцій (офшорні зони), одночасно вказавши повні, а не скорочені назви цих держав та територій, та підготувати для внесення до Верховної Ради України проекти Законів України про денонсацію Угод про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна з такими державами й територіями.

            4. Надати інформацію щодо виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 липня 2005 р. №271-р «Про заходи щодо недопущення мінімізації податкових зобов'язань, вивезення капіталів за кордон, а також відмивання коштів через офшорні зони», у тому числі щодо необхідних змін до чинного законодавства, які будуть сприяти досягненню мети цього розпорядження.

          Про результати розгляду цього депутатського звернення прошу повідомити мене в установлений законом 10-денний строк.

          З повагою,                                                                                                                                                      Юрій Кармазін

 

 

 

 

 

Популярность: 37% [?]