Дії Президента підтвердили: Кармазін в черговий раз виграв протистояння з більшістю

Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон “Про регулювання містобудівної діяльності” з поправками Президента Віктора Януковича. Нагадаємо, 3 лютого Віктор Янукович наклав вето на цей закон — як повідомив сьогодні у Раді представник Президента, це було зроблено, зокрема, з огляду на 9 сторінок зауважень до закону, надіслані до адміністрації Президента народним депутатом Юрієм Кармазіним (див. повний текст депутатського звернення нижче).

14 січня Юрій Анатолійович направив президентові України Віктору Януковичу депутатське звернення, у якому просив президента застосувати право вето до закону, прийнятого Верховною Радою 13 січня (Голова ПЗВ був чи не єдиним депутатом, що тоді проголосував проти, другим був Іван Заєць). Причиною звернення голови Партії захисників Вітчизни до президента слугувало грубе порушення Конституції України, вбачене ним у законопроекті. Конкретно Кармазін виклав 31 зауваження до законопроекту. Зокрема, це недостатньо розроблені прикінцеві положення, якими передбачається внести лише деякі зміни до чинного закону “Про основи містобудування”. “У разі набрання чинності поданим законопроектом, у правовій системі діятимуть два однопредметні нормативно-правові акти однакової сили, що може призвести до конкуренції норм та їх неоднозначного застосування на практиці”, — зазначав депутат.

Також Ю. Кармазін при розгляді законопроекту помітив серйозне звуження змісту та обсягу існуючих прав окремих фізичних осіб на громадському обговоренні забудови. Порівняно з чинним законом «Про планування і забудову територій» (згідно з яким громадському обговоренню підлягають проекти схем планування територій адміністративно-територіальних одиниць, їх окремих частин, генпланів населених пунктів, детальних планів територій, проектів забудови територій, містобудівного обґрунтування розміщення об’єктів містобудування), у ст. 21 поданого законопроекту йдеться лише проекти генпланів населених пунктів. Звужуючи предмет громадського обговорення, повідомив президента Ю. Кармазін, закон не сприятиме забезпеченню прав окремих фізичних осіб, які проживають на території, щодо якої розробляється документація, або на суміжній з нею.

Крім того, в око народному депутатові від фракції НУНС впала недолуга організація тексту законопроекту, що ускладнює його використання громадянами, а також введення нових термінів, таких як «містобудівні потреби», які за відсутності чіткого визначення неодмінно призведуть до зловживань з боку чиновників.

Сьогодні, доповідаючи про поправки Президента, його представник передав Юрієві Кармазіну вдячність від Віктора Януковича за його активність та підкреслив, що, президент незалежно від партійної належності депутатів, скеровує увагу виключно на конструктивність висунутих ними зауважень.

Юрій Кармазін, у свою чергу, продемонстрував послідовність своєї позиції: не вдовольнившися вдячністю Президента, він привернув увагу Верховної Ради до першої сторінки свіжого числа парламентської газети «Голос України», на якій порушується питання будівництва у центрі столиці коло Національного драматичного театру ім. Лесі Українки чергового багатоповерхового «монстра». «Ви почитайте, зупинити скандальне будівництво вже просять російського президента!» — наголосив Юрій Кармазін (хазяїн будівництва — російський бізнесмен). Голова Партії захисників Вітчизни попросив Президента втрутитися в цю ганебну ситуацію особисто і якнайшвидше.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Ми публікуємо повний текст депутатського звернення Ю.Кармазіна (клікніть на кожен аркуш для збільшення):


Популярность: 6% [?]