Скільки наукових публікацій повинен мати суддя Верховного суду України?

При розгляді у Верховній Раді декількох законопроектів, спрямованих на покращення діяльності ВСУ, Юрій Кармазін категорично заперечив можливість існування норми про те, що суддею Верховного суду може бути лише людина з декількома науковими ступенями і якомога більшою кількістю наукових публікацій. За його словами це суперечить Конституції України. Втім, закон було прийнято.
За збігом обставин, сьогодні трапився показовий випадок, описаний журналісткою УНІАН Анною Ященко.
«Новий керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева сумнівається у здатності журналістів осилити „мовну концепцію“, яку вона готує. У відповідь на прохання тележурналістки дозволити представникам ЗМІ бути присутніми на засіданні робочої групи з підготовки проекту Концепції мовної освіти, не втручаючись у робочий процес, Зайцева заявила, що над проектом концепції працюють професори й доктори наук, і поцікавилась у журналістки, чи впевнена вона, що рівень її освіти дозволить зрозуміти те, що відбувається.
То, може, журналістів не варто пускати на засідання Кабміну й сесії Верховної Ради – там же суцільні доктори наук нині засідають?» — питає панна Ященко.
Всі ми знаємо, на яких підставах здобуваються сьогодні наукові ступені. Задля ілюзорного посилення власного статусу їх купують (за чималенькі гроші) ті ж самі депутати, аби потім хизуватися перед колегами. То хіба це свідчення їхньої розсудливості? Нині вже проглядується інша тенденція: за кількістю наукових ступенів, надбаних людиною влади, можна зробити висновок про її повну непридатність до посади судді, ще й Верховного суду!

Популярность: 34% [?]