Коли від ратифікації більше користі, ніж шкоди?

Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон «Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянутої)». Юрій Кармазін в цілому схвалив появу цього документу в українському законодавстві, адже «користі від його ратифікації більше, ніж шкоди». Водночас, народний депутат привернув увагу своїх колег до необхідності надати застереження по застосуванню декількох статей закону, зокрема ст. 12 (про набуття громадянства дитиною) та ст. 7 (про умови усиновлення). Як зазначив Юрій Кармазін, «у статті згадується так зване зареєстроване партнерство, а в Україні поки що такого інституту не існує».
Положення конвенції застосовуються до усиновлення дитини, яка на момент звернення усиновлювача про її усиновлення ще не досягла 18 років, не перебуває й не перебувала в шлюбі, не перебуває й не перебувала в зареєстрованому партнерстві й не досягла повноліття. При цьому конвенцією передбачається можливість усиновлювати одній особі. Водночас, статтею 212 Сімейного кодексу України (СкУ) забороняється усиновлення українських дітей іноземцями, що не перебувають у шлюбі.
Різниця у віці між усиновлювачем і дитиною повинна становити відповідно до положень Конвенції принаймні 16 років, у той час як стаття 211 СкУ встановлює таку різницю у 15 років.
Втім, статтею 18 Конвенції встановлена можливість держави-учасниці приймати положення, які є більш сприятливими для усиновленої дитини. Тобто у випадку, коли українське законодавство буде містити норми, які відрізняються від положень Конвенції, але є кращими для усиновленої дитини, то не буде йтися про порушення чи неузгодженість з нормами зазначеного міжнародного документа.

Популярность: 7% [?]