Вибори по-Одеські або як ОМВК голоси рахує

Вже давно закінчились місцеві вибори, проте в деяких місцях досі не вирішились з обраними депутатами. Не обійшло це стороною і м. Одесу, де на виборчих дільницях по одномандатному мажоритарному округу № 23, зокрема на дільниці № 05136, не було враховано результати голосування, при тому, що результати голосування на вказаній дільниці не було визнане недійсним. Тобто, підрахунок голосів по мажоритарному округу № 23 враховував тільки ті виборчі дільниці, на яких одержав перемогу вигідний кандидат.

З цього приводу народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін і звернувся до ЦВК з вимогою вжити невідкладних заходів стосовно вирішення питання про встановлення результатів виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №23 з метою забезпечення конституційних прав членів територіальної громади м. Одеси обирати та формувати органи місцевого самоврядування.

Нижче наводимо повний текст депутатського звернення та відповідь ЦВК.

http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=26737&what=0

Голові Центральної виборчої комісії

Шаповалу В.М.

01196  м. Київ, пл. Лесі Українки, 1

Щодо вжиття невідкладних заходів стосовно вирішення питання про встановлення результатів виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №23 з метою забезпечення конституційних прав членів територіальної громади   м. Одеси обирати та формувати органи місцевого самоврядування

Д Е П У Т А Т С Ь К Е     З В Е Р Н Е Н Н Я

в порядку статті 16 Закону України „Про статус народного депутата

України ”

Шановний  Володимире Миколайовичу !

Як представник Українського народу, висловлюю Вам щиру вдячність за невідкладне реагування на мої депутатські звернення стосовно  фактів порушення законодавства суб’єктами виборчого процесу  та усунення вчинених ними порушень.

Разом з тим, до мене із заявою звернувся суб’єкт виборчого процесу – кандидат в депутати до Одеської міської ради по одномандатному мажоритарному виборчому округу №23 Селянін Г.В. з проханням вжити заходів щодо  забезпечення конституційних прав членів територіальної громади м. Одеси обирати та формувати органи місцевого самоврядування.

У зверненні йдеться про те, що  05.11.2010 Одеською міською виборчою комісією Одеської області (надалі — ОМВК) в порядку ст. 75 Закону, на підставі протоколів дільничних комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях по одномандатному мажоритарному округу № 23, у тому числі протоколів дільничної комісії № 05136, були встановлені підсумки голосуванні, внесені в протокол про підсумки голосування. Вказаний протокол підписаний членами ОМВК о 4 годині ранку 05.11.2010.

Відповідно до відомостей вказаного протоколу кандидатом в депутати, який  набрав більшу кількість голосів був визнаний Селянін Г.В.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2010  по справі № 2а-2826/10/1522 позов кандидата в депутати по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 з виборів депутатів Одеської міської ради Лобана О.Л. задоволено частково та визнано дії дільничної виборчої комісії № 05136 під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23, пов’язаних з порушенням процедури підрахунку голосів – протиправними, та скасовано результати підрахунку голосів, внесені в протокол дільничної виборчої комісії № 05136 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному окрузі № 23 від 01.11.2010. Копія відповідної постанови суду апеляційної інстанції була направлена до ОМВК для прийняття рішення у відповідності до ч. 8 ст. 90 Закону.

В цей же день, 05.11.2010 на виконання постанови суду апеляційної інстанції ОМВК помилково було складено протокол про результати виборів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному окрузі № 23, без врахування результатів голосування по виборчій дільниці № 05136 (при тому, що, голосування на цій виборчій ділянці не було визнано недійсним), згідно з яким кандидатом, який набрав більшу кількість голосів, став Лобан О.Л.

Відповідно до ч. 11 ст. 77 Закону, відповідна територіальна виборча комісія на підставі протоколів про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі встановлює результати виборів у відповідному виборчому окрузі, про що складається протокол.

Так, згідно складених ОМВК 05.11.2010 протоколів про підсумки голосування (відповідно до якого найбільшу кількість голосів набрав Селянін Г.В.) та про результати виборів (відповідно до якого найбільшу кількість голосів набрав Лобан О.А.), відомості, що занесені в них, не співпадають, що полягає в розбіжностях у відомостях щодо кількості виборців, які отримали бюлетені, кількість виборців, які взяли участь у голосуванні, кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата тощо.

Зважаючи на помилковість складання протоколу про встановлення результатів виборів від 05.11.2010, ОМВК на виконання Постанови суду апеляційної інстанції винесла постанову про встановлення підсумків і результатів голосування на виборчій дільниці  № 05136 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23, якою прийняла рішення: провести повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 05136. Вказана постанова ОМВК на даний  час не скасована та чинна.

07.11.2010 ОМВК було здійснено повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 05136, після проведення якого було встановлено, що найбільшу кількість голосів за результатами волевиявлення виборців отримав  Селянін Г.В.

При цьому, слід зазначити, що результати проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 05136 повністю співпадають з результатами голосування, встановленими самою виборчою комісією № 05136.

Відповідно до ч. 14 ст. 75 Закону, відомості протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 05136 були занесені до протоколу про підсумки голосування.

Згідно із ч. 11 ст. 77 Закону,  відповідна територіальна виборча комісія на підставі протоколів про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол. Так, у відповідності до вказаних вимог Закону, на підставі протоколу про підсумки голосування,  7 листопада 2010 року  ОМВК був складений протокол про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23, відповідно до якого, кандидатом в депутати, що набрав більшу кількість голосів був визначений Селянін Г.В.

Відповідно до ч. 12 зазначеної норми, територіальна виборча комісія на своєму засіданні, на підставі складеного нею протоколу про результати виборів депутатів у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі не пізніше як на п’ятий день з дня виборів, приймає одне з рішень про результати виборів: про визнання депутата обраним, про призначення повторного голосування, про визнання місцевих виборів у виборчому окрузі такими, що не відбулися. Обраним вважається кандидат, який отримав більшість голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, відносно інших кандидатів, які балотувались в цьому виборчому окрузі.

07.11.2010 ОМВК було винесено постанову № 1199 про визнання обраним депутатом Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 Селяніна Г.В.

Разом з тим, постановою Одеського окружного адміністративного суду від 13.11.2010 позов Лобана О.Л. задоволено частково та скасовано постанову ОМВК від 07.11.2010 про визнання обраним депутатом Селяніна Г.В., в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду (у складі головуючого судді Крусян А.В., Запорожан В.Д., Шлятицький О.І.) від 17 листопада 2010 року без будь-якого мотивування, визнано протиправними дії Одеської міської виборчої комісії Одеської області по проведенню повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці №05136; визнано протиправними результати повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці №05136; визнано протиправними підсумки голосування, внесені до протоколу Одеської міської виборчої комісії Одеської області про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 з виборів депутатів Одеської міської ради від 07.11.2010 року; визнано протиправними результати виборів, занесені до протоколу Одеської міської виборчої комісії Одеської області про результати виборів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 з виборів депутатів Одеської міської ради від 07.11.2010 року; зобов’язано Одеську міську виборчу комісію Одеської області прийняти рішення по протоколу про результати виборів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 від 05.11.2010 року у відповідності до ч.12  ст. 77 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Таким чином,  при відсутності встановлених фактів недійсності голосування на виборчій дільниці №05136 (легітимність голосування), при наявності не скасованої постанови Одеської МВК «Про встановлення підсумків і результатів голосування на дільничній виборчій комісії № 05136 з виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23» від 06.11.2010 №1198,  Одеський апеляційний адміністративний суд, підміняючи функцію  спеціально уповноваженого колегіального органу – Одеську МВК, виходячи за межі наданих йому повноважень, намагався встановити результати виборів на вказаному окрузі на підставі протоколу від 05.11.2010, відомості в якому не відповідають дійсності.  При цьому позбавляються   конституційного права 2 625 члена територіальної громади м. Одеси обирати та формувати органи місцевого самоврядування  (ст. ст. 38, 70 Конституції  ст. 3 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»).

За таких обставин, виконати постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2010 №2а-10834/10/1570 без порушення чинної Конституції та Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» не є можливим, тим більше, що залишення не скасованим протоколу ОМВК про встановлення результатів виборів від 05.11.2010 в якому не враховані 2625 голосів виборців на дільниці, вибори на якій не визнані недійсними, є спотворенням волевиявлення громадян.

Крім того, Одеською МВК прийнято постанову від 17.11.2010 №1205 згідно до якої, виборча комісія звертається до Центральної виборчої комісії з проханням встановити результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №23, що ще раз підтверджує неможливість виконання  постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2010 №2а-10834/10/1570.

Таким чином, з огляду на вищенаведене є всі підстави для встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №23 Центральною виборчою комісією України.

Відповідно до  ч. 19 ст. 27, ч. 1  ст. 20 Закону,   виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори, а в п . 1 ч. 1 ст. 11 Закону зазначається, що виборчий процес здійснюється на засадах законності.

Згідно з  ч. 2 ст. 6  ат ч. 2 ст. 19 Конституції, органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти в межах повноважень, у спосіб та в порядку передбаченому Конституцією та законами України.

Відповідно до  п. 6 ч. 1 ст. 24 Закону,  у разі невиконання відповідною територіальною виборчою комісією вимог цього Закону щодо встановлення в порядку та в строки, визначені цим Законом, результатів відповідних місцевих виборів, Центральна виборча комісія встановлює результати таких місцевих виборів.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 16 Закону України „Про статус народного депутата України ”, —

П Р О Ш У :

З метою забезпечення конституційних прав членів територіальної громади м. Одеси обирати та формувати органи місцевого самоврядування, скасувати протокол про результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №23 від 05.11.2010 та встановити результати виборів депутатів Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №23.

З повагою Юрій КАРМАЗІН

Популярность: 56% [?]