Кармазін не дав знищити будинок дитини на Донеччині

Народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін звернувся з депутатським запитом до Генерального прокурора та Прем’єр-міністра з вимогою не допустити скорочення закладів охорони здоров’я в Донецькій області, що функціонують з метою  медико-соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також з метою  захисту  дітей з вадами фізичного та  розумового розвитку від народження.

Як зазначено у депутатському запиті, місцевими органами державної влади  приймаються рішення та ліквідовуються заклади охорони здоров’я в Донецькій області, що функціонують з метою  медико-соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також з метою захисту дітей з вадами фізичного та  розумового розвитку від народження.

Крім того, до Юрія Кармазіна надійшло звернення трудового колективу обласного спеціалізованого будинку дитини  м. Артемівська, в якому йдеться про скорочення та ліквідацію вказаної установи.

У зверненні зазначається про те, що обласне керівництво (Головне управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації) впродовж 2,5 років намагається ліквідувати вказаний заклад охорони здоров’я.

В період важкої економічної ситуації, що склалася в державі і всьому світі, коли життя людей значно погіршується, збільшується безробіття, в першу чергу будуть страждати діти. В таких умовах кількість покинутих дітей збільшується, з новою гостротою постає проблема асоціальних сімей, де батьки зовсім не займаються вихованням своїх дітей, де існує загроза життю і здоров’ю дітей. При таких горе-батьках малята не відчувають справжньої турботи і любові. Тому, в умовах сьогоднішньої кризи  такі заклади, як Артемівський будинок дитини, треба обов’язково зберегти, адже вони надають допомогу дітям, які опинилися в тяжких життєвих обставинах.

В Артемівському будинку дитини виховуються 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Це діти з вадами розумового і фізичного розвитку, органічними ураженнями центральної нервової системи, з яких  7 дітей зі статусом «інвалід дитинства».

Артемівський будинок дитини є одним з найстаріших в Україні (виповнилось 87 років). Старовинна будівля,  в якій він знаходиться добротна, тепла, збудована з екологічно чистих матеріалів, адже всім відомо, як якісно раніше будували. Попри те, що будинок дитини знаходиться не в типовому приміщенні, всі функціональні приміщення для дітей, а також адміністративно-господарські, службові відповідають санітарним нормам влаштування та утримання дитячих дошкільних закладів, в тому числі будинків дитини. Працівники закладу  постійно опікуються  покращенням матеріально-технічного стану будівлі. За твердженням заявників, покращення матеріальної бази, поліпшення умов проживання дітей здійснюється в основному за рахунок спонсорської допомоги, бюджетні кошти на вирішення цих проблем майже не виділяються, окрім здійснення капітальних ремонтів опалювальної системи будинку (реалізовано 50 тис. грн. в 2006 році) та даху основної будівлі (100 тис. грн. в 2007 році).

Незважаючи на вказані обставини, Донецька обласна рада 18 червня 2009 року своїм рішенням № 5/23-727 припинила діяльність Обласного спеціалізованого будинку дитини м. Артемівська. Колектив будинку дитини звернувся до суду з приводу незаконного рішення Донецької обласної ради, яке ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 01.09.2009 року зупинено та заборонено вчиняти будь-які дії, які перешкоджають діяльності Обласного спеціалізованого будинку дитини м. Артемівська.

У Посланні Президента України В.Ф. Януковича до Українського народу (03.06.2010) чітко сказано, що в державі «вражаючі показники дитячої безпритульності». Не можна залишатися байдужими і не бачити, що в нашому суспільстві, на жаль, ще існують сім'ї, де батьки абсолютно не займаються вихованням своїх дітей. Але й сьогодні є діти, які залишились без батьківської опіки, живуть в сім'ї, де існує загроза життю і здоров'ю дітей. Саме такі діти потребують державної допомоги.

Завдяки своєчасному реагуванню Кармазіним на незаконні дії Донецької обласної ради, з метою захисту інтересів дітей, що утримуються в Артемівському будинку, прокуратурою Донецької області здійснено вступ до судового процесу з приводу оскарження незаконного рішення Донецької обласної ради.

Нижче наводимо повний текст депутатського запиту та відповідь Генеральної прокуратури.

Популярность: 48% [?]