Юрій Кармазін: адмінреформа Президента — це «кадровий Чорнобиль»

Народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін зазначає, що адміністративна реформа, яка розпочалась у державі, є «кадровим Чорнобилем». Про це він сказав, коментуючи Указ Президента «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

«Це кадровий Чорнобиль», — наголосив Кармазін. При цьому він підкреслив, що «автором цього Чорнобиля є не Янукович, а Міністерство юстиції, яке вже давно під проводом Олександра Лавриновича стало не міністерством справедливості, а міністерством, повністю протилежним цьому слову».

Депутат наголосив, що підтвердженням його слів є законопроекти, які вносить Уряд на розгляд Верховної Ради, і судова реформа. На його думку, Міністерство юстиції України повністю «реакційне».

В указі не йдеться про жодну серйозну адміністративну реформу. «Це перетасовка кадрів і більш нічого, це черговий перерозподіл впливу серед своїх», — додав депутат. При цьому він зазначив, що в народі вже давно жартують з приводу того, чи можна всю Європу забезпечити кадрами з Донецька, і у відповідь кажуть, що Європу можна, а на весь світ не вистачить кадрів. «Здається, вже кадрів не вистачило, і через це зроблено таке скорочення», — наголосив Кармазін.

Юрій Кармазін давно виступає за оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади «на науковій основі, з обговоренням, в якому б також брали участь і профспілки, і громадські організації, і політичні партії, а також парламент України». Доцільно було б провести на цю тему парламентські слухання. «Управління кадрами — це наука, і робити такі речі за одну ніч під конкретних людей, щоб там тільки залишились конкретні прізвища, — то це не реформа, і жодна країна в світі такого не робила», — наголосив депутат.

Кармазін також підкреслив, що в такому вигляді адміністративна реформа має більше недоліків, ніж переваг. Така реформа «породить зараз безліч безробітних, хаос і призведе до колосальної корупції, оскільки вивільнятимуться приміщення і в Києві, і в регіонах, які почнуть дерибанити між своїми людьми тишком-нишком, без цивілізованого громадського контролю».

Багато міністерств і відомств справді дублювали свої функції, але нинішнім указом це не усувається. За твердженням Кармазіна, хіба що «до Міністерства освіти тепер приліплено ще і молодь, і спорт, і науку».

Крім того, Голова Партії захисників Вітчизни наголосив на необхідності посилення ролі Міністерства промисловості. «Країна, яка не хоче думати про промисловість, матиме все більше продукції, виготовленої в Китаї», — зауважив він, додавши, що це міністерство знищено, замість того, щоб «воно могло розростатися і на щось впливати». «Я не вважаю це реформою», — сказав Кармазін.

У зв’язку з перейменуванням міністерств та відомств державі доведеться віднайти великі суми коштів, щоб «змінити бланки, печатки, рахунки в банках».

«На звільненні людей будуть зекономлені копійки, але вже у найближчий час витрати будуть колосальні, оскільки при скороченні треба здійснити виплати немалих сум, а потім — плата по безробіттю», — зауважив народний депутат. Він наголосив, що зараз ця так звана реформа найболючіше «вдарить по держслужбовцях середньої ланки, які виконують найбільше функцій».

Кармазін зазначає, що Президентові України Віктору Януковичу доцільніше було б починати «з себе». «Очевидно, що апарат Кабміну треба було скорочувати, але треба скорочувати і апарат Адміністрації президента України. В той же час у Януковича під носом сидить ще один Кабмін, і цей Кабмін називається Рада національної безпеки і оборони», — наголосив Кармазін. «За чисельністю — це майже Кабмін, а за функціями — 1/100 Кабміну», — додав він.

Популярность: 49% [?]