Кармазін вимагає від Генерального прокурора припинити знищення природно-заповідного фонду м. Одеси

Останнім часом в нашій державі масового, загрозливого характеру набуло явище звуження територій існуючих територій парків України. Так, народним депутатом України Кармазіним Юрієм Анатолієвичем, за фактом недопущення знищення дендропарку «Перемоги» в м. Одесі, неправомірних дій посадових осіб органі державної влади та місцевого самоврядування Одеської області, направлено відповідний запит до Генерального прокурора України Пшонки В.П.

Нижче наводимо повний текст депутатського запиту.

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П.

Щодо недопущення знищення дендропарку «Перемоги» в м. Одесі, перевірки фактів неправомірних дій посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування Одеської області, що призводять до знищення природного об’єкту, який має особливу історико-культурну, наукову, оздоровчу та естетичну цінність в національній екологічній мережі України, вжиття відповідних заходів реагування

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

(в порядку статті 15 Закону України “Про статус народного

депутата України”)

Шановний Вікторе Павловичу!

До мене із колективною заявою звернулись мешканці будинку № 11/1, розташованого в м. Одесі, по вул. Маршала Говорова щодо вжиття заходів реагування стосовно недопущення порушення чинного земельного законодавства в частині незаконної вирубки зелених насаджень в дендропарку «Перемоги» в м. Одесі, перевірки фактів законності винесення посадовими особами Одеської міської ради рішення щодо відведення земельної ділянки у м. Одесі по вул. Маршала Говорова, 11-а для будівництва житлового будинку, розробки та затвердження технічної документації із землеустрою на відповідній території й з проханням вжити відповідних заходів реагування (копія звернення додається).

Як стверджують заявники, рішенням Одеської міської ради від 05.10.2007 р. «Про встановлення меж парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва дендропарку «Перемоги» було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) відповідного об’єкту загальною площею 47,7073 га. В подальшому, рішенням Одеської міської ради від 09.10.2008 р. було надано згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, розташованої у м. Одесі по вул. Маршала Говорова, 11-а для будівництва житлового будинку. Наразі на підставі відповідних актів посадових осіб органу місцевого самоврядування на території зеленої зони дендропарку «Перемоги» в м. Одесі працівниками приватного підприємства «Асоль» в особі директора Херсонського Б.М. здійснюються незаконні дії щодо підготовки будівельного майданчика для зведення двох багатоповерхових житлових будинків навпроти будинку № 11/1 по вул. Маршала Говорова. При цьому працівники ПП «Асоль» вирубують багатолітні дерева, знищують газони та кущі, встановлюють технічне обладнання та завозять будівельні матеріали, чим завдають невиправної шкоди природо-заповідному фонду м. Одеси.

Шановний Ігорю Олексійовичу, звертаю Вашу увагу на те, що мною, як народним депутатом України, було привернуто увагу громадськості та керівних органів державної влади з приводу подій що склалися навколо масової вирубки дерев у парку ім. Горького, розташованого у м. Харкові, що має багатовікову історію, де за рішенням посадових осіб Харківської міської ради з метою будівництва автомобільної дороги через парк, вирублено більш як 500 дерев, чим порушено функціонування природних комплексів парку та знівельовано конституційне право харківчан на користування природним ресурсом.

Згідно Указу Президента України Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів від 1 грудня 2008 року № 1129/2008, з метою забезпечення підтримання екологічної рівноваги, збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, прискорення формування національної екологічної мережі, постановлено на 2009 та наступні роки спрямувати видатки на створення нових та розширення територій існуючих національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів, а також на фінансування установ природно-заповідного фонду й створення відповідно до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” нових та розширення територій існуючих національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів.

Відповідно до ст. 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов’язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.

Органи державної та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції).

Відповідно до ст. 6, ч. 3 ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», території та об’єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підлягають комплексній охороні. На землях природоохоронного та історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.16 Закону України „Про статус народного депутата України”, —

ПРОШУ:

Вжити заходів прокурорського реагування стосовно недопущення порушення чинного земельного законодавства в частині незаконної вирубки зелених насаджень в дендропарку «Перемоги» в м. Одесі, перевірки фактів законності винесення посадовими особами Одеської міської ради рішення щодо відведення земельної ділянки у м. Одесі по вул. Маршала Говорова, 11-а для будівництва житлового будинку, розробки та затвердження технічної документації із землеустрою на відповідній території, безумовного збереження природного об’єкту,  що  має особливу  історико-культурну, наукову, оздоровчу та естетичну цінність в національній екологічній мережі України та притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Про результати розгляду та вжиті заходи прошу повідомити мене та заявників в установлений законом строк.

При наданні відповіді прошу вказувати номер та дату депутатського звернення.

З повагою, Юрій КАРМАЗІН

Популярность: 18% [?]