Лотерея — купив — не купив — не твоє

Нещодавно громадскість сколихнула нова хвиля порушень конституцiйного права власності.  Мова йде, зокрема, про киян, які вклали гроші у нове житло та сподівались отримати його за адресою:   м. Київ, вул. Градинська, 7 . Натомість, завдяки діям можновладців, громадяни опинились на вулиці. На захист киян став Юрій Кармазін, якому небайдужа доля українців. Неодноразово опиняючись у подібній ситуації, він звернувся з депутатським запитом до Прем’єр-міністра та Генерального прокурора України з приводу вжиття негайних заходів реагування з відновлення порушених прав інвесторів та реалізації їх конституційного права на житло,  передбачене та гарантоване ст. 47 Конституції України.


Текст запиту наводимо нижче.

Премєр-міністру України

Азарову М.Я.

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П.

Щодо перевірки фактів грубого порушення конституційного права  власності громадян, завдання їм моральної та матеріальної шкоди, намагання, шляхом зловживання службовим становищем та перевищення службових повноважень, незаконно позбавити законних власників права власності на квартири за адресою м. Київ, вул. Градинська, 7 посадовими особами Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації,  вжиття відповідних заходів реагування з поновлення прав громадян, усунення порушень чинного законодавства України та притягнення винних осіб до відповідальності

Д Е П У Т А Т С Ь К  И Й    З А П И Т

в порядку ст. 15 Закону України “Про статус народного депутата України ”

Шановні Миколо Яновичу, Вікторе Павловичу !

До мене  із колективною скаргою звернулися ошукані громадяни м. Києва – Конта С.П. та інші щодо фактів грубого порушення їх конституційного права власності, завдання їм моральної та матеріальної шкоди, незаконних дій службових осіб Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації (копія звернення додається).

З матеріалів звернення вбачається, що між заявниками та ТОВ «Гаразд Фінанси» були укладені договори про участь у Фонді фінансування будівництва виду «А» житлового будинку № 3 у 26а мікрорайоні ж/м Вигурівщина – Троєщина у Деснянському районі м. Києва, відповідно до яких заявники передали ТОВ «Гаразд Фінанси» грошові кошти в управління, а зазначене господарське товариство зобов’язувалось за плату від  свого імені здійснювати управління цими грошовими коштами в інтересах вказаних громадян з метою фінансування будівництва об’єкта інвестування в складі об’єкта інвестування за адресою: житловий будинок № 3 у 26а мікрорайоні ж/м Вигурівщина – Троєщина у Деснянському районі м. Києва, будівництво якого організовує ТОВ «Соцінвестбуд».

В зверненні зазначається про те, що в обумовлені договором терміни кожен з зазначених осіб на виконання свого зобов'язання сплатив 100 % фінансування фактичної загальної площі об’єкта інвестування, тобто квартир. ТОВ «Гаразд Фінанси» інвесторам було видано довідки, що підтверджують право інвестора на отримання у власність об’єкта інвестування, яка є підставою для підписання акту прийому-передачі квартири та для подальшого оформлення правовстановлюючих документів на неї. У вказаній довідці містяться характеристики викуплених квартир, зокрема вказується точне місцезнаходження об’єкту будівництва: поверх, номер квартири, кількість кімнат, площа, яка належить конкретному громадянину відповідно до договору. Проте 28 вересня 2010 року частину квартир (зокрема, №№ 12, 70, 115, 176, 139, 107, 118, 36, 132, 65, 105, 123, 97, 113, 80, 109, 73, 75) було опломбовано працівниками Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, не зважаючи на те, що вказані квартири уже придбані Контою С.П., Люблінською О.А., Кузьміною І.Г., Бабич В.А., Білоус А.А., Лопатінською А.В., Литвин О.Т., Хоптюк Н.О., Пікульською О.П.,       Силкіною Н.О., Петровською Н.Г., Гатальською І.О., Микитьон С.С.,       Савич Н.Й., Куриленко Н.І., Мейстер Л.А., Скальською Н.Д.,          Вабіщевичем Ф.С.  Внаслідок цього у громадян виникли перешкоди для реалізації їх права власності. Законність таких дій працівників Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації викликає великі сумніви, оскільки невідомо на яких підставах здійснювалось обмеження гарантованого ст. 41 Конституції України права власності громадян.

Із повідомлень у ЗМІ стало відомо, що така ситуація склалася через відсутність домовленості між ТОВ «Соцінвестбуд» та Деснянською районною у     м. Києві державною адміністрацією щодо передачі частини житла останній.  Постає цілком закономірне питання щодо того, яке відношення мають законні власники квартир, які в повному обсязі оплатили їх будівництво до суперечок  між державною адміністрацією та забудовником?

Заявники вважають, що посадові особи Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації прийняли рішення про опломбування вказаних вище квартир без достатніх законних підстав та вчинили дії, які явно виходять за межі наданих їм прав та повноважень. Крім того, на думку ошуканих громадян, посадові особи Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації використовували своє службове становище всупереч інтересам служби в особистих інтересах чи інтересах третіх осіб.

Звертаю Вашу увагу на те, що більшість із заявників взяли кредити і кошти у борг, продали колишнє житло, проживають на орендованих квартирах. Частина з них уже виконали ремонтні роботи у належних їм квартирах. Службові особи Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації створили ситуацію, за якої зазначені громадяни опинилися на межі виживання і відчаю. Їм заподіяно значну матеріальну і моральну шкоду. Їх конституційне право власності грубо порушується.

Таким чином, за наявної інформації в діях посадових осіб Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації вбачається склад злочинів, передбачених ст.ст. 364, 365 Кримінального кодексу України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України: «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.»

Частина 2 статті 21 Конституції України передбачає, що «права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними». Стаття 22 закріплює, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасованими».

На підставі вищенаведеного,  керуючись ст. 15 Закону України „Про статус народного депутата України ”, —

П Р О Ш У:

І. Прем’єр-міністра України:

1.Розглянути колективну скаргу ошуканих громадян м. Києва – Конти С.П. та інших, організувати перевірку фактів намагання, шляхом зловживання службовим становищем та перевищення службових повноважень, незаконно позбавити законних власників права власності на квартири за адресою м. Київ, вул. Градинська, 7 службовими особами Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, грубого порушення конституційного права власності останніх та завдання їм моральної та матеріальної шкоди.

2. За наслідками перевірки в межах компетенції вирішити питання про притягнення винних осіб до встановленої законодавством відповідальності.

3. Вжити заходів із усунення перешкод в реалізації права власності заявників та порушень чинного законодавства України.

4. Про результати вжитих заходів та прийняті рішення повідомити мене та заявників.

ІІ. Генеральну прокуратуру України:

1. Розглянути колективну скаргу ошуканих громадян м. Києва – Конти С.П. та інших, організувати перевірку фактів намагання, шляхом зловживання службовим становищем та перевищення службових повноважень, незаконно позбавити законних власників права власності на квартири за адресою м. Київ, вул. Градинська, 7 службовими особами Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, грубого порушення конституційного права власності останніх та завдання їм моральної та матеріальної шкоди.

2. За наслідками перевірки вирішити питання в порядку ст. 97 КПК України.

3. Вжити заходів із відновлення порушеного права власності заявників та усунення порушень чинного законодавства України.

4. Про результати вжитих заходів та прийняті рішення повідомити мене та заявників.

При наданні відповіді прошу посилатися на вихідний номер та дату даного депутатського запиту.

З повагою, Юрій   КАРМАЗІН

Популярность: 42% [?]