Кармазін підказав Президенту як наповнити бюджет та зменшити податкове навантаження на середній та малий бізнес

25 листопада 2010 року народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни, Юрій Кармазін звернувся до Президента України В. Януковича та Прем’єр-міністра України М. Азарова з вимогою  розширити перелік офшорних зон за рахунок офіційно визнаних у всьому світі, скасувати розпорядження Кабінету Міністрів, якими виключено з переліку офшорних зон Республіку Кіпр та Панаму, а також денонсувати Угоду між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр «Про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна».

Парламентарій зазначив, що попередніми складами Уряду було виключено з переліку офшорних зон Республіку Кіпр та Панаму,  внаслідок чого державі було завдано збитків щонайменш на 722 630 тис. грн.

Відсутність розширеного переліку офшорних зон та наявність відповідних угод про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна створює сприятливі можливості для резидентів України цілком легально, і без будь-якого оподаткування Україною, виводити за кордон значні суми коштів. Положення угод використовуються багатьма підприємствами України для створення різних схем з мінімізації податкових зобов’язань.

За наявною у Міністерстві фінансів України інформацією, лише у 2007 році з України до Республіки Кіпр було перераховано у вигляді доходів 4 817 530 тис. грн. При цьому, втрати Державного бюджету України від застосування положень Радянсько-Кіпрської Угоди про уникнення подвійного оподаткування становили 722 630 тис. грн. З огляду на денонсацію згаданої Угоди, дохідна частина Державного бюджету України може збільшитись на суму до 700 000 тис. грн.

«Все це наносить збитки економіці України і, не тільки дає змогу виведення капіталів в цю офшорну зону, але й можливість участі офшорних компаній у приватизації стратегічних українських підприємств», — наголосив Кармазін.

І оскільки, незважаючи на вищезазначені обсяги збитків, які отримує Державний бюджет України внаслідок витоку капіталів до офшорних зон, ні Прем’єр-міністром України, ні Президентом України до цього часу не внесено до Верховної Ради України проекту Закону України «Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна». Такий проект було внесено Юрієм Кармазіним 06.09.2010 до Верховної Ради України, реєстраційний номер якого 7091 (текст законопроекту дивіться за адресою: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=38464), але влада блокує  його прийняття.

Проте, замість денонсації вказаної Угоди в односторонньому порядку, влада продовжує ведення переговорів з Кіпрською стороною щодо укладення нової угоди щодо уникнення подвійного оподаткування.

Слід зауважити, що Форумом фінансової стабільності розвинутих країн, створеним колишнім президентом «Бундесбанка», встановлений рейтинг офшорних зон за ступенем їхньої надійності і у якому знаходяться країни не тільки відсутні в переліку офшорних зон, що затверджений Кабінетом Міністрів України (окрема адміністративна одиниця Об’єднаного Королівства Великобританія нормандський острів Сарк, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Чорногорія, штати Делавер і Орегон (CША), Панама, Гватемала, Коста Ріка, Уругвай, Чилі, Бруней, Дубаї, Ліван, Малайзія, Філіппіни, але й такі, як наприклад, Швейцарія, Кіпр, Сінгапур, Гонконг тощо), а з якими взагалі укладені угоди щодо уникнення подвійного оподаткування, що означає легальний дозвіл на виведення капіталу для інвестування українськими господарюючими суб’єктами в об’єкти, які знаходяться в інших країнах та офіційну державну підтримку розвитку сприятливого інвестиційного клімату не в Україні, а в цих країнах.

Кармазін зауважив, що Прем’єр та Міністр фінансів мають величезний досвід роботи в податкових органах і володіють унікальним обсягом інформації щодо гігантських сум, які витікають до інших країн, і того, наскільки  припинення цього може зменшити податкове навантаження на простих підприємців, які дуже стурбовані прийняттям Податкового кодексу України.

«Ви маєте всі можливості для прийняття адекватного рішення, яке б не збільшувало, а зменшувало податкове навантаження на українських громадян і підприємців», — наголосив депутат.

Популярность: 50% [?]