Ю.Кармазін вимагає від СБУ пояснити причини затримання Руслана Забілого та зняти грифи секретності з інформації про жертв репресій тоталітарних режимів

8 вересня працівники СБУ затримали на 14 годин директора музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрьма на Лонцького» Руслана Забілого. У нього було вилучено ноутбук та два жорсткі диски, де зберігалась вся розсекречена інформація щодо діяльності ОУН-УПА.

З приводу цієї події, 10 вересня, Народний депутат України, Віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін звернувся до СБУ з вимогою пояснити причини затримання директора національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрьма на Лонцького» Руслана Забілого та зняти грифи секретності з інформації про жертв репресій тоталітарних режимів.

За повідомленням працівників архівного відділу  СБУ, розсекречена та оцифрована  інформація в архівах СБУ є доступною для будь-якої зацікавленої людини.

Проте, на думку парламентаря, представлення інформації лише на комп’ютерах, що знаходяться  безпосередньо в приміщеннях СБУ, не дає змогу ознайомитись з нею всім бажаючим громадянам України.

«Ситуація з обмеженням доступу, у тому числі і через мережу Інтернет, до інформації стосовно жертв репресій тоталітарних режимів, що діяли на території України у 1917—1991 роках, які знаходяться в архівах Служби безпеки України, і з яких зняті грифи, що обмежують доступ до цієї інформації, вже давно вимагає врегулювання або на рівні СБУ, або, у випадку необґрунтованого небажання це робити, на рівні актів Верховної Ради України», — зазначив Ю. Кармазін.

Голова Партії захисників Вітчизни вважає, що розміщення в мережі Інтернет десятків тисяч фотографій учасників українського національно-визвольного руху, більшість з яких навіть не була впізнана, було б невеличкою даниною ставлення Держави до історичної пам’яті людей, які боролися й віддали своє життя за Незалежність України.

«Остання подія із затриманням працівниками СБУ історика та директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрьма на Лонцького» Руслана Забілого, знову привернула увагу до питання доступу до такої інформації  звичайних громадян», — наголосив опозиційний Віце-прем’єр.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Популярность: 45% [?]