Юрій Кармазін пропонує Верховній Раді денонсувати угоду між урядом колишнього СРСР і урядом Кіпру про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна

Народний депутат України Юрій Кармазін запропонував парламенту денонсувати угоду між урядом Союзу Радянських Соціалістичних республік і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна, підписану 29 жовтня 1982.

— Цим актом було створено систему вивезення грошей із СРСР через Кіпр, пограбування народів СРСР вищим керівництвом та чиновництвом КПРС та СРСР, і який, і до цього часу, спричиняє негативний вплив на податкову систему та економіку України в цілому, – зазначив народний депутат, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін.

За його словами, зараз від оподаткування звільняються будь-які доходи, що виникають на території України або Кіпру, в тому числі дивіденди, проценти, роялті, доходи від відчуження майна тощо, які перераховуються з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

Угодою створено сприятливі можливості для резидентів України цілком легально без будь-якого оподаткування виводити за кордон значні суми коштів. За оцінками Юрія Кармазіна, угода використовується багатьма підприємствами для створення різних схем мінімізації податкових зобов’язань.

Запропонований Юрієм Кармазіним законопроект про денонсацію зазначеної угоди був розроблений міністерством фінансів у 2008 році  з метою ліквідації надання необґрунтованих податкових пільг, які передбачені угодою між урядами колишнього СРСР і Кіпру.

Після денонсації угоди, як відзначає Юрій Кармазін, доходи, що сплачуються резидентами Кіпру з території України, оподатковуватимуться за ставкою не нижче 15%, що зробить невигідним використання Кіпру для ухилення від сплати податків і для виведення капіталів в цю країну.

За словами Юрія Кармазіна, у разі денонсації угоди між СРСР та Кіпром надходження до Державного бюджету України збільшаться на суму до 700000 тис. грн.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Популярность: 64% [?]