Кому в Україні жити гарно?

Народний депутат України, Віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, Голова Партії Захисників Вітчизни Юрій Кармазін 1 вересня 2010 року звернувся до Президента України Віктора Януковича з приводу недопущення збільшення видатків на утримання органів державної влади за рахунок соціально незахищених верств населення.

«Я, як віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, слідкуючи за передвиборчими кроками правлячої коаліції, політичною та нормотворчою діяльністю уряду України, який ще на початку липня 2010 року пропагував відносно скорочення видатків поточного року на державне управління та інші потреби й відпрацювання додаткових заходів соціального захисту населення, що дадуть українському суспільству можливість витримати фінансово-економічну турбулентність у зовнішньому світі, обурений збільшенням Кабінетом Міністрів України у 2010 році видатків, спрямованих, зокрема, на фінансування Державного управління справами, організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності президента його адміністрації, уряду та інших державних органів» — зазначив Юрій Кармазін.

Так, відомо, в 2010 році витрати на утримання Державного управління справами збільшилися на 233,6 млн грн — або на 28%, а на забезпечення діяльності президента заплановано витратити на 34 млн. грн... — або на 17% більше, ніж роком раніше. Усього утримання Державного управління справами коштуватиме країні більш як в 1 млрд. грн. Більш ніж на 32 млн. грн. збільшено витрати на утримання секретаріату Кабміну (на 12%), а витрати на утримання апарату Верховної Ради зросли на 81,2 млн. грн., або на 11%, порівняно з 2009 роком. Витрати апарату Фонду державного майна України цього року зросли з 133 млн. до 162 млн. грн. 21%), Контрольно-ревізійного управління — з 430 млн. до 517 млн. грн. (20,2%), Держкомстату — з 496 млн. до 525 млн. грн. (5,6%).

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 28 липня 2010 року № 634 «Про встановлення на 2010 рік фонду оплати праці працівників і видатків на утримання обласних, Севастопольської міської, районних, районних у м. Севастополі державних адміністрацій», в 2010 році збільшено витрати на утримання обласних державних адміністрацій на 12 %, тобто на 7 1,7 млн. гривень, в тому числі, збільшено витрати на утримання апарату обласних державних адміністрацій з 147,5 млн. гривень до 175,4 млн. гривень. Також, збільшено фонд оплати праці ОДА з 381,3 млн. гривень до 385,8 млн. гривень. Утримання районних державних адміністрацій збільшено з 1382,3 млн. гривень до 1457 млн. гривень, фонд оплати праці РДА – з 955,1 млн. гривень до 965, 17 млн. гривень.

«Поряд з падінням практично всіх ключових показників економіки, скороченням обсягу капіталовкладень, перебуванням більшості населення країни на межі бідності, збільшення у 2010 році видатків на утримання органів державної влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб дестабілізує економіку держави. Тому, вважаю прийняті Кабінетом Міністрів України відповідні акти, як такі, що внесені на хвилі популізму і не мають достатнього фінансового ресурсу для їх виконання», — наголосив Голова Партії захисників Вітчизни.

Слід нагадати, що Президент України Віктор Янукович підписав 15 липня 2010 року Закон України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким було секвестровано майже 18,35 млрд. за рахунок скорочення видатків на державну підтримку соціально-незахищених верств населення, агропромислового комплексу, збройних сил та забезпечення населення України питною водою. Напевно ці видатки державного бюджету є зайвими, а забезпечення «кошерного життя» адміністрації Президента – життєво важливими.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Популярность: 34% [?]