Кармазін вимагає повернути проект Податкового кодексу України на доопрацювання Кабінету Міністрів

Народний депутат України, Віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін запропонував Верховній Раді повернути проект Податкового кодексу України Кабінету Міністрів.

Голова Партії захисників Вітчизни зазначив, що низька якість підготовленого проекту Податкового кодексу України призвела до різкої критики проекту не тільки зі сторони  різних суспільних груп, але й зі сторони більшості представників усіх, без виключення, фракцій Верховної Ради України.

Нагадуємо, що 17.06.2010 Верховною Радою було прийнято в першому читанні проект Податкового кодексу України, проте, відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України» його було передано Уряду для офіційного оприлюднення та узагальнення результатів всенародного обговорення.

З метою надання можливості Кабінету Міністрів внести інший, більш збалансований проект Податкового кодексу України, Ю. Кармазін і запропонував внести необхідні зміни до Постанови Верховної Ради України «Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України» та «Про прийняття за основу проекту Податкового кодексу України» і замість прийняття проекту за основу — повернути його на доопрацювання Уряду з урахуванням пропозицій народних депутатів  та результатів всенародного обговорення.

«Прийняття вказаної постанови викликане, насамперед, недостатнім якісним рівнем підготовленого проекту Податкового кодексу України, що підтверджується справжнім шквалом обурення проектом зі сторони громадян, що підтверджено і тим, що до проекту, який було прийнято під час 1 читання, 144 народними депутатами України було внесено більш ніж 8356 поправок, а під час обговорення ще більш ніж 5000 пропозицій, що, за умови розгляду цих пропозицій у порядку процедури другого читання, призведе до необхідності великих витрат на роздруківку порівняльних таблиць з текстом пропозицій та обговорення їх у залі, хоча всі учасники цього обговорення будуть знати, що сам ініціатор розгляду проекту Податкового кодексу України має вже іншу позицію щодо структури й позицій, які були викладені в цьому проекті» — зазначив Голова Партії захисників Вітчизни.

Ю. Кармазін впевнений, що прийняття запропонованих ним змін підвищить ефективність роботи народних депутатів України та Кабінету Міністрів, надасть можливість Уряду, який вже має узгоджену позицію з коаліцією щодо того, що необхідно кардинально змінити в цьому проекті, внести до Верховної Ради України інший, більш збалансований проект Податкового кодексу України.

Популярность: 38% [?]