Проблемою парку імені Горького зацікавився Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (відео)

Сьогодні представники Ніни Карпачової особисто прибули до Харкова, щоб зустрітись з захисниками зелених насаджень та побувати на будівництві дороги.

Прогулянка парком народного депутата Юрія Кармазіна у супроводі представників омбудсмену почалась зі знайомства з фахівцями, що ведуть розкопки.

Юрій Кармазін, народний депутат України та Вячеслав Супонін організація «Військовий меморіал. Схід»

— Ви погоджуєтесь зі мною, що не можна отак вивозити рештки, далі засипати туди, де потоки йдуть і потім люди п"ють воду?

— Это уже не моя проблема. Моя проблема собрать кости из-под эскаватора и всё.

За словами археологів — всі знахідки перепоховають. А от встановити кому належать рештки не вдасться, бо могили були розкрадені «чорними археологами».

Вячеслав Супонін, організація «Військовий меморіал. Схід»

Вот здесь идут ряды, вот в длину, и если здесь начать копать — будет та же история, потому что их копали «черные» и они, конечно кости разбрасывали и вот это итог, то есть гроб, а в гробу всего одна косточка. Всё.

Остання інформація, яка надійшла до омбудсмена свідчить про те, що інстанції до яких зверталися активісти, не відреагували належним чином — кажуть захисники прав людини. Зокрема, жодних дій не дочекались від обласної прокуратури. Тому особисто приїхали з"ясувати ситуацію, що склалась в парку.

Любов Журавська, представник омбудсмену

Ми вирішили детально вивчити ситуацію на місці. Це є і відношення до похованнь, це і інша інформація — про кількість дерев, тобто зрублені — це теж порушення прав людини, довколишнього середовища. Нам недостатньо інформації було ще надано стосовно перешкоджанню діяльності журналістів, чимало ще якої в нас недіставало інформації — тому реація Уповноваженого зі справ людини у Верховній раді буде.

Першочергове завдання на сьогодні — зупинити вирубку дерев, що залишились, — вважає нардеп Юрій Кармазін. Та запевняє до справи незабаром долучаться очільники держави.

Юрій Кармазін, народний депутат України

Вчора я зв"язався з Колесніковим, який відповідає за ЄВРО-2012 в 16:50. І він мені зачвив, що дорога ніякого відношення не має- це перше і друге, що він буде інстпектувати і він розділив стурбованість. Моральний аспект не гарний.

Чи відвідає віце-прем"єр-міністр України Борис Колєсніков Харків через проблемні питання парку поки невідомо.

Марія Сухіна, Євген Шинкаренко. Харківські новини.

Популярность: 47% [?]