Юрій Кармазін: «Прийняті коаліцією зміни до Бюджету є геноцидом українського народу…»

…Оскільки вони направлені на знищення найбільш соціально незахищених верств населення

Спекотно було на початку липня  в стінах Верховної Ради, де народні депутати встигли розглянути законопроекти та поправки до них щодо бюджету та податкового кодексу,  судоустрою та місцевих виборів. Найактивнішим народним обранцем без перебільшення можна вважати депутата, віце-прем’єр-міністра опозиційного уряду, Голову Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна, який цього разу відзначився тим, що роздавав у Верховній раді гроші пенсіонерів, блокував трибуну, вніс рекордну кількість поправок до запропонованих коаліцією законопроектів та заявив про брутальне знущання над Конституцією України. І, мабуть, мав на це підстави, як один з авторів Основного закону України, зокрема, статті (ст.17 Конституції України) про те, що на території нашої держави не допускається розташування іноземних баз. Про це ми і поговорили в ексклюзивному інтерв’ю з Юрієм Анатолійовичем.

— Почнемо з найактуальнішого – закону про місцеві вибори. Після того, як  коаліція «забракувала» систему відкритих списків. Ви звинуватили її представників в тому, що вони не бажають приймати цю систему,  «бо так легше привести криміналітет до влади».

Списки повинні бути відкритими, щоб народ бачив, кого він обирає. Якщо представники коаліції не здатні почути колег, тоді як вони можуть чути виборців? Зараз Верховна Рада показує на всю державу як не потрібно дотримуватись Регламенту та не виконувати закони. Неповага до закону народжується просто в сесійній залі. Останнім часом відбувається гвалтування Конституції, паплюження нинішньою владою Основного закону через порушення Регламенту та прав народних депутатів. Або невиконання передвиборчих обіцянок Януковича та його команди. Зокрема, щодо підвищення соціальних стандартів. Людям підвищили пенсії аж на... 3 гривні.

— Саме стільки Ви передали в Верховній Раді першому віце-спікеру парламенту Адаму Мартинюку, щоб передав колегам?

Я розповів депутатам, що отримав листа від пенсіонера, який завдяки нинішній владі отримує «доплату» до пенсії, в розмірі три гривні. Пенсіонер звернувся до мене з проханням передати ці гроші представникам коаліції: Голові Верховної Ради Володимиру Литвину, Голові фракції Партії регіонів у парламенті Олександру Єфремову та лідеру Комуністичної Партії Петру Симоненку. Кожному по гривні. Пенсіонер пише, що буде надсилати цю «надбавку» для представників коаліції щомісяця.

— Заблокувавши трибуну Верховної Ради, Ви добились того, що  запропонованих коаліцією змін до Бюджету України 2010 не прийняли. Але Голова Верховної Ради поставив  цей законопроект на повторне голосування та добився його прийняття в цілому.

Такого зухвалого знущання над українським народом Україна за роки своєї незалежності ще не бачила. Зміни до Бюджету, прийняті коаліцією, є геноцидом українського народу, оскільки вони направлені на знищення найбільш соціально незахищених верств населення. Цим законопроектом ліквідується забезпечення автомобілями інвалідів, інвалідів-чорнобильців, придбання та будівництва житла для інвалідів-сліпих, інвалідів-глухих, припиняється бюджетна програма Мінрегіонбуду „Забезпечення житлом інвалідів 1 групи Великої Вітчизняної Війни».

Крім ліквідації зазначених соціальних програм, змінами передбачено зменшення видатків на ремонт доріг, а це стане причиною десятків тисяч смертей українців.

Секвестр Бюджету лишив освіти більшість дітлахів, оскільки фінансування шкіл та спорту також суттєво зменшено. Не обійшло зменшення фінансування і Збройні Сили України. З секвестрованих 17 млрд. грн., армія втратить понад 2 млрд. грн. Шахтарі також продовжать гинути у шахтах, так як на 3 мільярди гривень зменшено видатки на вугільну галузь. Позбавилась двох мільярдів і агропромислова галузь України. За рішенням коаліції вона взагалі не потрібна Україні.

Але видатки  на  Секретаріат Президента, Кабінет Міністрів та Верховну Раду залишено в повному обсязі.

— Під час розгляду нової редакції Бюджетного кодексу України після Вашого виступу щодо поправки до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» її взагалі було відхилено. Чому вона Вас так обурила?

Ця поправка,  проти якої я виступаю, вона  нас до Африки приводить. Причому не до Південної, а до  тих її частин,  де людей їдять. Тобто не треба взагалі проводити ніяких сесій і місцеві депутати не потрібні, потрібен тільки голова району чи губернатор. Мова йде про розгляд 645 поправки, відповідно до якої запропоновано внести зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» стосовно прийняття відповідними місцевими радами «рішень про делегування у міжсесійний період повноважень міським, селищним, сільським головам щодо розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів з наступним внесенням змін до рішення про місцевий бюджет».

— Невже розробка газових родовищ  Чорного моря дійсно забезпечить Україну природним газом на 1,5 тис років?

-Як віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, я звернувся із відповідним запитом до прем’єра Азарова. Розробка цих родовищ забезпечить енергетичну і політичну безпеку та незалежність України. Проведені дослідження показали,  що наявність  значних запасів газу та нафти в Україні не міф. Частина Чорного моря відрізняється найбільшими запасами газогідратів і  це — найперспективніше джерело на планеті. Науковці запевняють, що у перерахунку на метан, запаси газогідратів Чорного моря, якщо брати увесь басейн, оцінюються у середньому в 50 трильйонів кубометрів.  Якщо за одиницю виміру взяти річний видобуток України (а це приблизно 20 мільярдів тонн), то 50 трильйонів дають запаси газу на кілька сотень, а може й тисяч, років. Це офіційні дані, зафіксовані в звітах ЄС.

Розробка родовищ забезпечить енергетичну і політичну безпеку України та  не допустить знищення Прикарпатського УБР, як світової колиски нафто-газовидобувної промисловості.

Крім того, це збереже кадровий потенціал та вирішить питання із  фінансування в повному об’ємі за рахунок державних асигнувань. Як зазначає народний депутат, відновлення та розвиток нафтогазової галузі в Україні, підвищення ефективності її діяльності, створення та забезпечення умов для сталого зростання та підвищення конкурентоспроможності нафтогазової сфери національної економіки, тільки сприятиме забезпеченню національних інтересів держави.

За останні десять років, тільки буровики Бориславської експедиції пробурили в Полтавській області 65 газових, газоконденсатних і нафтових свердловин. Свої досягнення мають Долинська, Надвірнянська та Івано-Франківська експедиції, йдеться у запиті.

Проте, останнім часом замість розвитку та збільшення робіт з видобутку нафти та газу, вони активно та згубно скорочуються через недостатнє забезпечення бурових бригад матеріально-технічними засобами для буріння. Це факти, які  зафіксовані у вахтових журналах кожного колективу.

Тому, наполягаючи на негайному затвердженні урядової програми розвитку нафтогазовидобувної промисловості на території Чорного моря, Західної України, я стверджую, що це не політичне питання, а один з основних пріоритетів національної безпеки держави.

— Якщо вже мова зайшла про газ, то нещодавно опозиційний уряд зібрав екстрене засідання під час якого Юлія Тимошенко заявила, що «відповідальність за капітуляцію, здачу українською владою інтересів держави у Стокгольмському Арбітражі лежить безпосередньо на Януковичі та голові Уряду Азарові, під патронатом яких відбувалася оборудка з передачі 11 млрд. кубометрів  газу компанії Фірташа «РосУкрЕнерго». Будуть нові судові позови?

— Ми ініціюємо незалежне міжнародне розслідування «Українського ГазГейту», всіх обставин прийняття рішення Стокгольмського арбітражу від 8.06.2010 р. за позовом «РосУкрЕнерго», дій посадовців та юристів України у судовому процесі, причини їх фактичної відмови від захисту законних інтересів держави та перехід на позицію позивача — «РосУкрЕнерго».

-До того ж мають бути відсторонені від займаних посад міністр з питань палива і енергетики Юрій Бойко, голова СБУ Валерій Хорошковський, керівники НАК «Нафтогаз України». Ми вимагаємо припинення переслідування та звільнення з-під варти колишнього керівника Держмитслужби Анатолія Макаренка та колишнього заступника голови правління «Нафтогазу» Ігоря Діденка. Очевидно, що їх посадили за ґрати для того, щоб вигородити справжніх винуватців збитків, нанесених державі, обманути суспільство і ЗМІ, кинути у в’язницю тих, хто захищав країну від пограбування.

Опозиційний уряд також ухвалив рішення терміново підготувати до розгляду у Верховній Раді України законопроект щодо захисту інтересів держави при виконанні рішень міжнародних судових інстанцій.

— До речі, щодо судових інстанцій. Як перший заступник голови Комітету Верховної Ради  з питань правосуддя Ви внесли мабуть що рекордну кількість поправок до проекту закону про судоустрій та статус суддів, запропонований владою. Зокрема, Ви стверджуєте, що даний законопроект про судоустрій знищує незалежність українських судів.

— Окрім того, він знищує Верховний Суд України, а також увічнює вплив призначених та запропонованих осіб у Вищу раду юстиції та Вищу кваліфікаційну комісію. Цей документ закріплює владу коаліції. Цей законопроект йде всупереч Конституції України. Він робить суддів залежними від президента України. Цей законопроект знищує Верховний суд України, військові суди, які існують більше ніж в 40 розвинутих країнах світу. Зараз на ці суди покладені обов’язки не тільки покарання військовослужбовців, а й захист людей у погонах…Військові суди забезпечені всім для розгляду справ, пов’язаних з державною таємницею. На ліквідацію цих судів потрібно витратити біля 80 млн. грн. і це все під час кризи. У європейських інституцій не було жодного зауваження до військових судів, і на даний час ця система є одною з найкращих у світі. Тільки ми можемо руйнувати те, що добре працює.

-Законопроектом від коаліції передбачено збереження гарантій недоторканності за суддею, звільненим за заявою про відставку і наділяє Раду суддів України, яка є органом суддівського самоврядування, правом призначення Голови державної судової адміністрації та його заступників.

— Верховна Рада звільнила Сергія Демченка з посади судді Вищого Господарського суду, знову ж таки за вашої ініціативи?

— Більш ніж 2,5 роки С.Демченко та його покровителі знущалися над законами та народом України. За  Конституцією суддя звільняється з посади при досягненні 65 років. Але незаконне перебування Демченка на посаді Голови Вищого Господарського суду лобіювала нинішня влада. Таким чином вона віддячувала Демченку за рішення по резиденції „Межигір’я“, за сотні гектарів землі, за відсуджені заводи та кораблі.

Щоб не допустити подібного в майбутньому, я запропонував поправку до проекту закону про судоустрій, в якій передбачається, що повноваження судді закінчується на наступний день після досягнення ним 65-річного віку і жодного підтвердження ВРУ з цього питання було б не потрібно. Однак, коаліція в черговий раз не прийняла такої життєво необхідної норми закону.

— Щодо Нацбанку. Ви запропонували відновити виключений з закону термін: „встановлюється облікова та ломбардна процентні ставки”. Що це дасть пересічним українцям?

— Скоріше не дасть змогу продовжити саме ті банківські афери, які мали місце з пограбування вкладників, дякуючи керівництву Національного банку і керівництву нашого комітету, які зараз продовжують цю політику. Бо офшорна система миліша для нинішньої влади.

Ще одна поправка присвячена керівництву Нацбанку. Заступники голови Нацбанку – є державними службовцями, а його Голова також повинен ним бути. Зарплата і доплати  в один мільйон 200 тисяч гривень — така зарплата з доплатою керівнику установи і його заступників – це забагато, коли пенсіонери отримують не більше 10 тисяч на рік.

— До Вас надходили пропозиції перейти в інший табір?

Це важко назвати пропозицією. Зараз по регіонах абсолютно всіх «захисників вітчизни» на посадах в міністерствах вишукують і звільняють. Із 70 000 членів партії є чимало тих, хто обіймає посади на всіх рівнях. А сьогодні я вже отримав факти про це із Одеської області. Або, навпаки, тим, кого пропонують на посади, заставляють писати заяву про вихід з партії. Очевидно, мені дають зрозуміти, що якщо я піду в коаліцію, то моїх людей не чіпатимуть.

-Сьогодні українську владу більш за все цікавить захоплення влади на всіх рівнях. Поки що їм не вистачало місцевого самоврядування, бо люди могли голосувати по-іншому. Поведінка президента Віктора Януковича та прем`ер-міністра Миколи Азарова по відношенню до опозиції є печерною. В результаті в державі складається ситуація: чім гірше, тим краще для тих, хто зараз очолює двадцятку кланів, які є в країні. В жодній країні світу не має такого, коли влада робить вигляд, що не бачить опозицію і не спілкується з нею. Ми не може собі уявити країну, що скаче на одній нозі, а ось Янукович та Азаров саме це і роблять.

— Найболючіше питання для підприємців. В якому вигляді буде ухвалений Податковий кодекс?

— Податковий кодекс, який запропонував уряд, розрахований на великий бізнес, а нам треба рятувати малий і середній. В цьому сенсі законопроект депутата Миколи Катеринчука, який  не прийняла Верховна Рада, передбачає зміни до 38-ми законів, зокрема зниження ставки податку на додану вартість з 20% до 15%, та ставки податку на прибуток.

— Однією з Ваших останніх ініціатив було внесення змін до так званого антикризового закону в будівельній галузі. Ви єдиний, хто нарешті пропонує захистити інтереси не забудовників, а майбутніх мешканців житла. Яким чином?

Шляхом зняття заборони на розірвання договорів купівлі житла в недобудованих будинках, що дійсні до 1 січня 2012 року. Треба мотивувати забудовників прискорити завершення будівництв. Хай  використовують частину надприбутків, які вони отримують за рахунок будівництва. Це дасть можливість інвесторам повернутися  на «заморожені» майданчики з розпочатим будівництвом.

Віра Величко


Популярность: 61% [?]