У громадян з’явився шанс отримати інвестовані в житло кошти

10 липня 2010 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо подовження терміну дії заходів підтримки будівництва житла). Зазначений законопроект було пролобійовано зацікавленими будівельними компаніями з метою продовження дії мораторію на розірвання договорів інвестування будівництва житла та відповідного повернення коштів ще на 30 місяців.

Народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін жорстко розкритикував зазначений проект закону та вніс альтернативний законопроект, яким запропонував взагалі відмінити дію мораторію: «Я буду виходити з позиції тих людей, які вклали гроші у ці будівельні об’єкти на 100 відсотків і які не можуть  сьогодні ні грошей отримати, ні дочекатися закінчення будівництва і ні від кого немає чого витребувати».

Внаслідок виступу народного депутата, проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо подовження терміну дії заходів підтримки будівництва житла) не було прийнято в цілому, що надало можливість інвесторам стягнути з будівельників інвестовані в житло кошти, принаймні до 7 вересня 2010 року.

Слід зазначити, що ст. 3 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» встановлено мораторій на розірвання договорів інвестування будівництва житла на 18 місяців, строк якого сплинув 1 липня 2010 року, а тому з 1 липня можна звертатись до суду для розірвання відповідних договорів та стягнення грошових коштів.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Популярность: 52% [?]