Кармазін звернувся до Януковича з вимогою запобігти хижацькій вирубці лісів

Народний депутат,  Голова Партії захисників Вітчизни, віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду Юрій Кармазін звернувся із депутатським зверненням до Віктора Януковича з проханням сприяти розгляду законопроекту, визначення як невідкладний проекту Закону «Про мораторій на проведення суцільних рубок та вивезення за кордон деревини та пиломатеріалів» з метою збереження корисних властивостей лісів та забезпечення запобігання проявам згубних наслідків природних явищ в Україні.

Винищення лісів незмінно веде до зниження порогу стійкості біосфери, нарощення рушійної сили паводків, селей, водної ерозії, пилових бур, спустошувальних засух та суховіїв, прискорення процесів опустелювання.

Абсолютно зрозуміло, що екологічна катастрофа в Закарпатській області 1998, 2001, 2008, 2010 році сформувалась в результаті значних опадів. При цьому їх сила та руйнівна дія різко збільшилась саме через вирубку лісу у водоохоронних зонах, на схилах, повздовж річок. Повінь дуже чутлива до зменшення лісів, активних акумуляторів вологи, адже листяний покрив затримує половину опадів. Наслідки таких катастроф жахливі: повені привели до десятків людських жертв, державі та громадянам нанесені величезні матеріальні збитки, адже тільки в 2008 році на ліквідацію наслідків стихії було виділено більше 21 млрд. грн. Тобто, у разі вчасного реагування та прийняття законопроекту, повінь можна було б запобігти.

Даний законопроект  не потребує додаткових  бюджетних затрат, — йдеться у зверненні, — а навпаки допоможе зберегти ліси, багатство народу України. Законопроект значно зменшить ймовірність виникнення в майбутньому екологічних катастроф, сприятиме  поступовому, але цілеспрямованому та постійному відновленню лісів. Крім того,  законопроект направлений на  збереження і розширення смуг полезахисних лісів, припинення варварських вирубок цінних деревних порід та вивезення деревини за безцінь в інші країни.

«Використання в розумних пропорціях як екологічних, так і господарських цінностей лісів, забезпечення лісовідтворення, збільшення площі лісів, недопущення зниження запасів деревини — такими мають бути принципи лісогосподарської політики в Україні», зазначив Ю.Кармазін.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Популярность: 47% [?]