Ю. Кармазін заявив про знищення українського судоустрою

Від імені Партії захисників Вітчизни, Нашої України – Народної Самооборони, Блоку Юлії Тимошенко, народний депутат, віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін заявив про брутальне знущання над Конституцією України, зокрема над статтею 85 Конституції, коли здійснюється зазіхання на права народних депутатів України, які представляють народ України. Про це він сказав у середу, 7 липня у Верховній Раді станом на 21.30  під час розгляду проекту закону про судоустрій, запропонований владою.

Зокрема народний депутат зазначив, що даний законопроект звужує права громадян на судовий захист, знищує військові суди, обмежує повноваження Верховного суду України та надає Президенту України повноваженням ліквідовувати суди: «цей законопроект йде всупереч Конституції України, цей законопроект надає повноваження президенту України знищувати суди, зокрема військові, цей законопроект знищує Верховний суд України».

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що ліквідація системи військових судів передчасна та помилкова: «Більше ніж в 40 розвинутих країнах світу існують військові суди. На ці суди покладені обов’язки не тільки покарання військовослужбовців, а й захист людей у погонах…Військові суди забезпечені всім для розгляду справ, пов’язаних з державною таємницею». За словами Ю.Кармазіна, «на ліквідацію цих судів потрібно витратити біля 80 млн. грн. згідно з діючим законодавством і це все під час кризи». «Щодо системи військових судів України у європейських інституцій не було жодного зауваження, і на даний час ця система є одною з найкращих у світі. Тільки ми можемо руйнувати те, що добре працює», — додав Ю.Кармазін.

Крім того, законопроект усуває комітети Верховної Ради від участі у розгляді питання про обрання суддів, що не узгоджується з положеннями конституції України: «Комітет з питань правосуддя практично не помилявся, як то не важко було, а тепер позбавили Верховну Раду України її повноважень – це є неконституційно».

Законопроект передбачає покладання на Вищу раду юстиції повноважень щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах всупереч положенням Конституції України. Тобто передбачено віднесення до компетенції Вищої ради юстиції призначення суддів на адміністративні посади в судах, що суперечить частині першій статті 131 крнституції України, яка встановлює виключну компетенцію Вищої ради юстиції.

Також Ю.Кармазін підкреслив, що законопроектом передбачено збереження гарантій недоторканності за суддею, звільненим за заявою про відставку. За словами народного депутата, збереження таких гарантій для осіб, які не здійснюють правосуддя суперечить Конституції України, яка передбачає рівність усіх громадян перед законом. Окрім цього, законопроект наділяє Раду суддів України, яка є органом суддівського самоврядування, правом призначення Голови державної судової адміністрації та його заступників. Зазначені посадові особи відповідно до законопроекту є державними службовцями, а тому повинні призначатися на посаду відповідним державним органом або посадовою особою в межах їх компетенції.

Ю.Кармазін звернувся до Голови Верховної Ради України В.Литвина, до першого заступника Голови ВР А.Мартинюка та заступника Голови ВР М.Томенко: «Не будьте могильщиками Конституції, бо тут права держави, які нам народ України доручив здійснювати. Ми попереджаємо вас, що ви руйнуєте свою Конституцію,  свою Матінку. Слава Україні. Героям Слава».

Кармазін завершив свій виступ зі словами «Ми покидаємо це ганебне засідання. Слава народові України»

Популярность: 49% [?]