Кармазін добився звільнення Демченка з посади Голови Вищого господарського суду

Народний депутат в чергове відстояв Основний закон

У решті-решт послідовність і наполегливість опозиції дала свої результати. Верховна Рада прийняла постанову про звільнення Сергія Демченка з посади судді Вищого Господарського суду, а відтак і Голови цього суду у зв’язку з досягненням ним 65-річного віку 21 лютого 2008 року. Парламент розглянув цей проект постанови за наполяганням депутата Ради, віце-прем’єр-міністра опозиційного уряду, Голови Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна.

Більш ніж 2,5 роки С.Демченко та його покровителі знущалися над законами та народом України. Адже пункт 2 статті 126 Конституції України чітко передбачає, що суддя звільняється з посади при досягненні 65 років.

Цій події передувало жорстке протистояння між невеликою групою депутатів, які стоять на за садах Конституції та тими, хто впродовж тривалого часу топчеться по ній.

Слід віддати належне народному депутату, першому заступнику Голови Комітету з питань правосуддя, Голові Партії захисників Вітчизни Юрію Кармазіну, який більше 20 разів піднімав це питання на засіданнях комітету та на засіданнях Верховної Ради, ще більше це питання він висвітлював в ЗМІ.

Як стверджує народний депутат, в першу чергу, незаконне перебування Демченка на посаді Голови Вищого Господарського суду лобіювала нинішня влада: «Таким чином вона віддячувала Демченку за рішення, яке прийняли у лютому ц.р. по резиденції „Межгір’я“, за сотні гектарів, за відсуджені заводи та кораблі».

Щоб не допустити подібного в майбутньому, Ю.Кармазін запропонував свою поправку до проекту закону про судоустрій, в якій передбачав, що повноваження судді закінчується на наступний день після досягнення ним 65-річного віку і жодного підтвердження ВРУ з цього питання було б не потрібно. Однак, коаліція в черговий раз не прийняла такої життєво необхідної норми закону.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада звільнила Сергія Демченка з посади судді Вищого господарського суду. За ухвалення відповідного проекту постанови №2605 проголосували 333 депутати при мінімально необхідних 226.

Прес-служба Партії захисників Вітчизни

Популярность: 45% [?]