КАРМАЗІН не дав перетворити Україну на Африку

Юрій Кармазін, Голова Партії Захисників Вітчизни, Віце-прем’єр-міністр опозиційного уряду, на вечірньому засіданні Верховної Ради України 06.07.2010 під час розгляду нової редакції Бюджетного кодексу України не дав знищити місцеве самоврядування в Україні та тим самим перетворити Україну на Африку.  Мова йде про розгляд 645 поправки, відповідно до якої запропоновано внести зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» стосовно прийняття відповідними місцевими радами «рішень про делегування у міжсесійний період повноважень міським, селищним, сільським головам щодо розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів з наступним внесенням змін до рішення про місцевий бюджет».

Як зазначив  народний депутат України: «Оця поправка,  проти якої я виступаю, вона  нас до Африки приводить, ну не до південної, а до  тих частин,  де людей їдять. Тобто не треба взагалі проводити ніяких сесій і місцеві депутати не потрібні, потрібен тільки голова району чи губернатор».

Юрій Кармазін наголосив, що зазначена поправка не відповідає ст. 143 Конституції України, ст.ст. 10, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування України», оскільки  затвердження місцевих бюджетів та контроль за їх виконанням відносяться до виключної компетенції місцевих рад.

До речі, Головним  юридичним  управлінням Верховної Ради України внесено більше 20 зауважень до зазначеного законопроекту, а поправку 645 взагалі визнано неконституційною: «Саме ради, як колегіальні органи, представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування та не можуть делегувати повноваження, віднесені Конституцією України до їх виключної компетенції».

За результатом виступу народного депутата поправку було відхилено, хоча вона і була затверджена профільним комітетом Верховної Ради.

Популярность: 37% [?]